تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :2903

اکسپو میلان - 2015 نشست دوم

یکصد و شصت و نهمین گفتمان هنر و معماری

اکسپو میلان - 2015 نشست دوم

اکسپو میلان - 2015 - نشست دوم (به روایت جاسم غضبانپور)

شهر میلان در ایتالیا، اولین بار در 28 آوریل 1906، میزبانی نمایشگاه بین المللی را با دویست غرفه، برعهده گرفت. موفقیت ها و تجارب این شهر در برگزاری نمایشگاه های بزرگ و جهانی، یکی از دلایل انتخاب دوباره این شهر، پس از گذشت یک قرن به عنوان میزبان است. این رویداد هر پنج سال یکبار در کشورهای مختلف برگزار می شود که این بار به مدت شش ماه از 11 اردیبهشت تا 11 آبان 1394 در شهر میلان شاهد آن هستیم و روز اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت بوعلی سینا (روز پزشک) به عنوان روز ملی ایران در نمایشگاه مزبور پیش بینی شده است.
نمایشگاه میلان با محوریت "تغذیه زمین ، انرژی برای حیات" به مباحث داستان بشر و مواد غذایی، آینده غذا، امنیت غذایی و تساوی و برابری در جهان پرداخته است و از این رهگذر محتویات پربار اکسپو به شکل های مختلف به نمایش در آمده است. بحث و گفتگو، کنفرانس، مراسم مختلف، نمایش،هنر آشپزی، نمایش های نوآورانه، معماری، تاسیسات و غیره ...
145 کشور جهان این فرصت را داشته اند تا به معرفی محصولات و فرهنگ غذایی منحصر به فرد خود به بیش از 20 میلیون بازدید کننده در غرفه هایی بپردازند که خود مسئولیت ساخت آن را بر اساس طرح و ایده شان بر عهده داشته اند. سایت نمایشگاه در جنوب میلان، در منطقه ای با آماده سازی پیشرفته است و مستقیما به سه فرودگاه میلان و سیستم های ترانزیت عمومی متصل می شود. ممتاز بودن محیط اکسپو میلان نشان دهنده این است که سایت به لحاظ محیط زیست و دوام پذیری انرژی، عاملی استراتژیک است. بر خلاف اکسپوهای گذشته که برای تحت تاثیر قرار دادن بازدید کننده بر کیفیت فنی و معماری متمرکز بود، این بار اکسپو 2015 در طراحی سایت خود به چشم اندازها (منظر) و فضاهای باز هم اهمیت داده است، هدف این کار این است که بازدیدکنندگان از زمانی که وارد سایت اکسپو می شوند تجربه کسب کنند.
برگزار کننده اکسپو برای نمایش موضوع اکسپو، از پنج منطقه سایت استفاده می کند که داخل بناهای نمایشگاهی محلی یا داخل امکانات تازه ساز قرار دارند. غرفه صفر برای آشنایی مقدماتی بازدید کنندگان با موضوع اکسپوست سایر مناطق موضوعی به موضوع تغذیه در حوزه های مختلف می پردازد، مانند آینده، هنر، دوام پذیری و تنوع زیستی.
آقای جاسم غضبانپور هنرمند عکاس و پژوهشگر، در یکصد و شصت و نهمین گفتمان هنر و معماری ، روایت خود را از نمایشگاه 2015 میلان، بازگو کرده و با ارائه فیلم و عکس، این رویداد را به تصویر می کشاند.

زمان: چهارشنبه 14 مرداد ماه 1394 از ساعت 16 الی 18:30
مکان: باغ موزه قصر ،‌ خیابان شریعتی ، خیابان مطهری شرقی
کتاب راس ساعت 16 توزیع می شود.
پارکینگ اتومبیل برای شرکت کنندگان در برنامه پیش بینی شده است.

اکسپو میلان - 2015 - نشست دوم (به روایت جاسم غضبانپور)

 

اکسپو میلان - 2015 - نشست دوم (به روایت جاسم غضبانپور)

موضوعات مرتبط : هم اندیشی    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید