Error parsing XSLT file: \xslt\ammiBreadCrumb.xslt تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :2242

نخستین نمایشگاه جامع باغ های ایرانی گشایش یافت

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران نخستین، نمایشگاه جامع از عكسهای باغهای ایرانی با حضور علیرضا قهاری عضو هیئت رئیسه موسسه مطالعاتی جهان باغ ایرانیان، جبارنیا رئیس هیئت مدیره جهان باغ ایرانیان، انوشه منصوری مدیر عامل موسسه و جمع كثیری از معماران و كارشناسان معماری ایران در خانه هنرمندان ایران شب گذشته(20 خرداد) گشایش یافت.

علیرضا قهاری مسئول نمایشگاه باغ های ایرانی درباره این نمایشگاه در این مراسم گفت: نمایشگاه عكسهایی از باغ های ایرانی به همراه نمایشگاهی از نقاشان باغ های ایرانی با هدف مروری دوباره بر باغ ایرانی در خانه هنرمندان ایران برپا شده است.

وی افزود: در نمایشگاه عكس باغ های ایرانی حدود 25 قطعه عكس از آثار هنرمندان برجسته ایران از جمله كامران عدل، جاسم غضبانپور، به نمایش گذاشته شده است.

مسئول نمایشگاه باغ های ایرانی ادامه داد: در این نمایشگاه همچنین تابلوهایی از هنرمندان نقاش كشورمان كه با الهام از باغ های ایرانی آثار كم نظیری را خلق كرده‌اند به نمایش گذاشته شده است.

قهاری گفت: هنرمندانی كه در این نمایشگاه آثارشان به نمایش درآمده تلاش كرده اند كه از دریچه دوربین خود و نیز بوم های نقاشی اهمیت و تاثیر گذاری باغهای ایرانی را بیان كنند.

وی اظهار داشت: ضرورت برپایی این دو نمایشگاه نیاز دوباره ایرانیان به باغ های دیروز و نیز علاقه مردم به باغ ایرانی بوده است.

نخستین جشنواره باغ های ایرانی در خانه هنرمندان ایران

مهرداد بهمنی، دبیر اولین جشنواره باغ های ایرانی نیز گفت: نخستین جشنواره باغ های ایرانی در پی برپایی دو نمایشگاه عكس و نقاشی باغ های ایرانی از 22 خرداد در خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.

وی افزود: این جشنواره با هدف احیاء دوباره باغ های ایرانی و نیز ترویج مفهوم ویژگیهای باغ های ایرانی برگزار می شود.

دبیر اولین جشنواره باغ های ایرانی اظهار داشت: در این جشنواره معماران برجسته ای از كشورمان از جمله منصور فلامكی، محمد علی مرادی، فرامرز پارس، محمدمهدی محمودی،‌محمد بهشتی، جواد میرحسینی، جواد مهدی زاده، مباحثی منحصر به فرد درباره باغ های ایرانی بیان می كنند.

بهمنی به معرفی كتاب در این جشنواره نیز اشاره كرد و ادامه داد: از بیست و دوم خرداد همزمان با نخستین روز برگزاری جشنواره باغ های ایرانی یك كتاب درباره باغ های ایرانی،‌معرفی ‌شد و به حاضران در اولین جشنواره باغ های ایرانی اهدا می شود.

وی خاطرنشان كرد: نخستین جشنواره و نمایشگاههای باغ های ایرانی به عنوان یكی از مهمترین رویدادهای معماری كشور كه شاید نظیر آن در طول سال جاری رخ ندهد، تا بیست و پنجم خرداد در خانه هنرمندان ایران برپا است.

منبع :‌ باشگاه خبرنگاران - 1390/03/21

هم اندیشی کبودرآهنگ مورخ 26 بهمن 1390
موضوعات مرتبط : همایش معماری   باغ ایرانی    
عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید