تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1851

انتخاب همدان به عنوان استان سال 90

سید علیرضا قهاری گفت: کمیته ایرانشناسی انجمن مفاخر معماری ایران، استان همدان را به عنوان استان سال 90 معرفی کرد.
رییس انجمن مفاخر معماری ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار برنا در همدان، اظهار داشت: از سال 1386 تا کنون استان های سمنان، مرکزی، اصفهان و زنجان به عنوان استان سال و در راستای معرفی امکانات و پتانسیل ها معرفی شده اند.

قهاری افزود: این اقدام توسط کمیته ایرانشناسی انجمن مفاخر معماری ایران صورت می گیرد که با برنامه مشروح و با همکاری مقامات استان و همچنین پشتیبانی سازمان های مرکزی، بتوانند سطح استان را در سال مورد نظر ارتقا دهند.

وی تصریح كرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، سرپرستی برنامه ها با استانداری و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صدا و سیمای استان انجام می گیرد.

قهاری بیان داشت: هدف اصلی از این اقدام، توجه بیشتر به تمامی استان های کشور و معرفی بیش از پیش آنها برای ایرانیان و جهانیان است.

رییس انجمن مفاخر معماری ایران اذعان داشت: ضمن اینکه متاسفانه در سال های اخیر و در نتیجه عملکرد ضعیف مدیران مربوط، شناخت از ایران مختص استان هایی مانند اصفهان، شیراز و تهران شده است.

وی با اشاره به معرفی استان همدان به ایرانیان و جهانیان در سال 90 بیان داشت: از جمله برنامه هایی كه برای همدان 90 در نظر گرفته شده می توان به فعال کردن تمامی بخش های دولتی و غیردولتی در سال 90، جذب دیدگاه مسوولان و مردم به پتانسیل های استان در زمینه گردشگری، صنعت، كشاورزی و ...، خودباوری مردم استان و به ویژه جوانان همدان به اعتبار استان و اصلاح نگرش به جهت مثبت، بزرگداشت مفاخر علمی، ادبی و هنری، برقراری مسابقات ورزشی سراسری تحت عنوان جام همدان، برگزاری سمینارهای فرهنگی، اجتماعی، برگزاری كلیه مناسبت ها به مركزیت همدان، ایجاد تشكل های دوستدار همدان در سراسر كشور، دعوت از مقامات رسمی از جمله وزرا و روسای نهادهای كشور هر كدام در یك ماه از سال، اجرای طرح 360 روز دور همدان شامل تهیه سفرنامه مصور استان همدان، برگزاری كنگره های سراسری دانشجویی، خبرنگاری و سایر N.G.O ها، ایجاد پژوهشكده همدان شناسی، بررسی امكانات شهر همدان به عنوان مركز آموزش عالی ایران، بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان استان در طول انقلاب اسلامی، تدوین كتاب همدان، اعزام گروه های روابط عمومی ادارات استان برای معرفی استان همدان، تجلیل از صنعت كاران، كشاورزان، معلمان، كارمندان، و مدیران نمونه در طی سال اشاره كرد.

وی در پایان گفت: پیش بینی می شود که با معرفی همدان به عنوان استان سال 90، سابقه بسیار درخشان فرهنگی و تاریخی این استان بیش از پیش شناخته شده و این معرفی منشاء شگفتی همگان، خودباوری در جوانان و بالارفتن عزت نفس در ساکنین این استان کهن شود.

به نقل از خبرگزاری برنانظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید