تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1343

پیش درآمدی بر هم اندیشی وحدت در کثرت

بیست و دومین گفتمان هنر و معماری

هنر، زبان مشترک آدمیان و ملت ها است، چه آن که هیچ پدیده ای به این میزان ریشه در خلاقیت ندارد. پس می توان امیدوار بود که هنر بتواند از طریق بازگو کردن عقاید انسان معاصر، به وحدت و یکپارچگی جوامع بشری یاری رساند. هنر با تجلی هر چه بیشتر خود در راه یگانگی فرهنگ های موجود قدم بر می دارد و جاذبه ایجاد می کند و در توسعه مفاهیم وحدت گرا، مخاطب خود را به سر منشاء خالق آن رهنمون می باشد. اگر قصد هنرمند برقراری ارتباط و تاثیرگذاری بر جمع باشد، اثرش نیز متعلق به جمع است و با ورود در ایدئولوژی و تفکر فرد، وی را به پذیرش جمع می خواند.

با این تعبیر، مقوله کثرت، نه تنها امر نامطلوبی شمرده نمی شود، بلکه خود عاملی برای وحدت است. تنوع هنر که در صور مختلف و در گونه های زیبا متجلی شده اند، در نهایت و طبیعتا به وحدت می رسد. زیرا که هنرمند با شناخت منشاء کثرت و رویکرد معناگرایانه اش در دنیای معاصر از آن به عنوان عالی ترین وسیله برای رسیدن به وحدت بهره می برد.

در بیست و دومین گفتمان هنر و معماری خانم ها مهندس ثریا بیرشک، مهندس ساناز افتخارزاده و آقایان دکتر حسن بلخاری، مهندس سید محمد بهشتی، مهندس اردشیر سیروس و شهریار سیروس سخنرانی خواهند داشت که با نمایش فیلم همراه خواهد بود.

زمان: چهارشنبه 9 آذر ماه 1390 از ساعت 16 الی 19
مکان: موزه هنر امام علی (ع) - خیابان ولیعصر - چهارراه نیایش - بلوار اسفندیار - شماره 35
کتاب راس ساعت 16 توزیع می گردد.نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید