تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،25-6-1398
تعداد بازدید :176

«اشپیگل»: سیاست‌های ضد ایرانی «بن‌سلمان» با شکست روبرو شده اند

سرویس خارجی: روزنامه آلمانی « اشپیگل» در گزارشی با اشاره به ناکامی «بن سلمان» در تحقق سیاست های ضد ایرانی خود نوشت : ولیعهد سعودی سعی دارد تا به هر دستاویزی متوسل شود تا عربستان به وزنه قدرتمندی در خاورمیانه تبدیل شود.
روزنامه آلمانی «تاگس اشپیگل » در گزارشی نوشت: در حالی که به نظر می رسد «بن سلمان» ولیعهد عربستان از قدرت زیادی در داخل کشو برخوردار است، اما وی در حوزه سیاست خارجی نه تنها موفقیتی کسب نکرده که صدمات و شکست هایی را نیز متحمل شده است. «تاگس اشپیگل» با اشاره به اینکه «بن سلمان» به شدت عربستان را تحت کنترل خود در آورده است، افزود: بن سلمان سعی دارد تا برای قدرتمند جلوه دادن عربستان در منطقه خاورمیانه به هر دستاویزی چنگ زند و این امر نگرانی هایی را در خاندان سلطنتی سعودی بدنبال داشته است.
این روزنامه آلمانی در ادامه با اشاره به تلاش ها، اقدامات و برنامه های دولت سعودی علیه ایران آورده است: عدم موفقیت سعودی ها در منازعات خود با دولت ایران اکنون شرایط را به گونه ای رقم زده است تا تهران بتواند نسبت به مواضع رئیس جمهوری آمریکا خود را بی تفاوت نشان دهد. «اشپیگل » افزود: به اجمال می توان گفت که «بن سلمان» هر چه در کشور خود احساس اطمینان از قدرت را دارد، اما در عرصه سیاست خارجی اینگونه نیست و ولیعهد عربستان نمی تواند ادعا کند که با توجه به شکست برنامه های ضد ایرانی از قدرت قابل توجهی در منطقه برخوردار است.

 

 

یرگرفته از روزنامه اطلاعاتنظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید