تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1171

هجدهمین همایش انجمن بین المللی تاریخ شفاهی

اسپانیا- سال 2014
قدرت و دمکراسی: آرای بی شمار تاریخ شفاهی
12 ـ 9 ژوئیه، بارسلونا

قابل توجه علاقمندان به شرکت در جلسه انجمن تاریخ شفاهی بین‌المللی در مورخه 9 تا 12 ژوئیه سال 2014، کمیته برگزاری، اطلاعات مربوط به ثبت نام و اسکان را در وب سایت جدید همایش به این شرح اعلام کرده است:

قدرت دمکراسی و نیز مقاومتی که در برابر آن شده، به گسترش طرح‌های تاریخ شفاهی در سراسر جهان منتهی می شود. مصاحبه با حامیان تغییر، تکمیل شده و جایگزین بایگانی‌های حکومت‌های بی‌اعتبار گردیده است. تاریخ شفاهی آشوب‌های سیاسی و اجتماعی، جنبش‌های اصلاحات و واکنش ها را مستند کرده و اثرات روابط قدرت موجود بین شهروندان و دولت‌هایشان، کارگران و کارفرمایان، دانشجویان و اساتید و لایه‌های درونی نهادها، جوامع و خانواده‌ها را آشکار ساخته است.

تاریخ شفاهی به عنوان یک ابزار دمکراتیک، خاطرات، استنباط‌ها و صداهای افراد و گروه‌های تمام سطوح را در تمام فعالیت‌هایشان ضبط و حفظ می‌کند، اما سؤالاتی را نیز درباره نحوه استفاده از این مصاحبه‌ها و چگونگی در میان گذاشتن آنها با مردم و جوامعی که منعکس ‌کننده آن هستند، طرح می‌کند. موضوع اصلی جلسه انجمن تاریخ شفاهی بین‌المللی در بارسلونا قدرت و دموکراسی خواهد بود که شامل عناوین فرعی زیر می‌شود:

• بایگانیها، منابع شفاهی و به خاطر آوردن
• قدرت در روابط‌ انسانی
• دموکراسی به عنوان ابزاری سیاسی
• منابع شفاهی و میراث فرهنگی
• راههای جدید به اشتراک گذاشتن گفتگوی خود با عامه مردم

مراسم افتتاحیه در ساختمان تاریخی دانشگاه بارسلونا و تمام دیگر رخداد های علمی در دانشکده جغرافیا و تاریخ این دانشگاه برگزار می¬شود.

زمان بندی نشست شرکت کنندگان پس از مراسم افتتاحیه به این شرح خواهد بود:

• پذیرش یا رد طرح های پیشنهادی (ارائه شده تا پیش از 15 سپتامبر سال 2013) تا 15 نوامبر سال 2013
• دریافت مقالات برای انتشار در همایش تا 30 آوریل سال 2014
نشانی پست الکترونیک: دان ریچی(Don Ritchie)
iohabarcelona2014@gmail.com
انجمن بین المللی تاریخ شفاهی در هر همایش بین المللی خود امکان اعطای کمک هزینه ایی جزیی به تعداد محدودی از شرکت-کنندگان را دارد.

هدف همایش انجمن بین المللی تاریخ شفاهی / صندوق کمک هزینه رتبه ارشد، گردهم آوردن محققان بین المللی تاریخ شفاهی از داخل و خارج از حوزه دانشگاهی، تداوم تلاش در جهت ایجاد یک تریبون جهانی منحصر به فرد برای تبادل حرفه ای و مقیاسه ای پرسش¬های تاریخ شفاهی است. فرم درخواست کمک هزینه

هجدهمین همایش انجمن بین المللی تاریخ شفاهی به میزبانی گروه تاریخ معاصر دانشگاه بارسلونا برگزار می شود و سازمان های زیر در آن شرکت دارند:

• اداره یادبود دمکراتیک و فرهنگ عمومی کاتالونیا(Catalunya)
• شورای شهر بارسلونا
• نشریه بررسی تاریخ، انسان شناسی و منابع شفاهی

هزینه ثبت نام در همایش، 180 یورو شامل هزینه های حضور در همایش، قهوه و پذیرایی و شام است.

ترجمه: اصغر ابوترابی

موضوعات مرتبط : تاریخ شفاهی    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید