تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :807

دریغ است ایران که ویران شود، احتمال موافقت جهت آبگیری سد سیوند تا چند روز آینده

آیا تمدن چند هزار ساله ایران به زیر آب خواهد رفت؟ با آبگیری سد سیوند این منطقه از نظر زیست محیطی نیز تغییر شکل خواهد داد و یکی از زیباترین نقاط زیست محیطی و تاریخی جهان، از بین خواهد رفت. رئیس انجمن مفاخر معماری ایران گفت: حیطه اختیارات یک سازمان تا چه اندازه است که با یک تصمیم و یک دست خط، تمدن چند هزار ساله ای به زیر آب برود.

علیرضا در قهاری در گفت و گو با خبرنگاری فارس از موافقت رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با آبگیری سد سیوند ابراز نگرانی کرد و گفت: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بدون هیچ توضیحی به مجلس و مردم ، موافقت شفاهی خود را برای آبگیری سد سیوند اعلام کرده است که طبق گفته وی، تا چند روز دیگر به صورت کتبی نیز اعلام خواهد شد.

وی افزود: این تصمیم در حالی از سوی ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گرفته شده است که نتیجه کاوش ها و دستاوردهای 144 هیئت باستان شناسی در نظر گرفته نشده است. قهاری گفت: این 14 هیئت باستان شناسی، به صورت مشترک از چند کشور دنیا و به سرپرستی ایرانی ها کار بررسی بخش های مختلف این منطقه به خصوص تنگه بلاغی را انجام دادند و به نتایجی دست یافته اند که در دنیا بی نظیر است.

وی درباره نتایج کاوش های باستان شناسی در این منطقه گفت: هیئت های باستان شناسی در این منطقه، به تاریخی بین 7 تا 10 هزار سال دست یافته اند و به تپه های مربوط به پیش از میلاد برخوردند که هنوز کاوش نشده است.

 

منبع: سایتPERSIAN TOOLS

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

موضوعات مرتبط : میراث فرهنگی    
عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید