تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1023

امضای تفاهم نامه تأسیس کانون معماری و شهرسازی منطقه آزاد اروند

تفاهم نامه تاسیس کانون معماری و شهرسازی منطقه آزاد اروند ما بین مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر،روز گذشته طی جلسه ای با حضور مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،اسمعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاداروند، دکتر خسرو نشان مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان،عبدالرحیم سیاهکارزاده رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ،مجید رحیمی مدیر اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی منطقه آزاد اروند، سید ابراهیم موسوی رئیس حوزه ریاست منطقه آزاد اروند، احمد نشان رئیس موزه هنرهای معاصر آبادان و سید سروش صدری رئیس اداره زیرساخت سازمان منطقه آزاد اروند تفاهم نامه تاسیس کانون معماری و شهرسازی منطقه آزاد اروند بین مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و منطقه آزاد اروند به امضا رسید. هدف از این تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی و آموزشی در حوزه معماری و ارتقا سطح دانش تخصصی جامعه معماران و شهرسازان منطقه آزاد اروند و همچنین تقویت همکاری و ارتباطات علمی و آموزشی و پژوهشی با موسسات ،شرکت ها و دانشگاه‌های معماری و شهرسازی است.در این جلسه مجید ملانوروزی با تاکید بر اینکه معماری مادر و بستر اصلی هنرهای تجسمی است، گفت:بسیار حائز اهمیت است که معماری از اقلیم، فرهنگ و ریشه خود الهام بگیرد.متاسفانه امروز در همه شهرها شاهد آن هستیم که بناها از الگوهای غربی تبعیت می کنند و هویتمان در معماری در حال از دست رفتن است.
وی همچنین افزود: با تشکیل چنین مراکزی می توان از معماران داخلی دعوت کرد تا در بخش خصوصی و همچنین در بخش دولتی این هویت را خصوصا در استان های دیگر کشور که فرهنگ متفاوتی دارند حفظ و اعتلا بخشند.
وی همچنین تصریح کرد:امروز در تهران حدود ۲۰مجله تخصصی در ارتباط با معماری منتشر می‌شود. طبیعتا ارتباط بیشتر معماران با یکدیگر و همچنین جلسات بحث، نقد و بررسی ،برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های تخصصی می‌تواند این پتانسیل را در جامعه معماری به وجود آورد که معماران ما به روز باشند و یک طراحی دراز مدت برای حفظ هویت معماری خود، داشته باشیم.
در ادامه جلسه اسماعیل زمانی رئیس سازمان منطقه آزاد اروند ضمن خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: یکی از مزایای نسبی منطقه آزاد اروند حضور جمعیت متخصص و مهندسین زبده در منطقه به عنوان سرمایه‌های انسانى بوده و ضروری است تا ضمن تقویت این بخش از ایشان به عنوان تصمیم سازان توسعه منطقه بهره بُرد .
وی افزود این کانون می تواند به مکانی جهت تضارب آرا و همفکری کارشناسان بومی و مراکز تخصصی داخلی و خارجی بدل شده و اتاق فکری جهت توسعه معماری و شهرسازی منطقه باشد. 
زمانی در خاتمه بیان کرد امیدوارم دستآوردهای این رویداد مهم در آینده نزدیک بتواند در تمامی بافت شهری و توسعه زیر ساخت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.این جلسه در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد و در پایان حضار از نمایشگاه مسافران برلین؛ منتخب آثار گنجینه موزه، دیدن کردند.

منبع : روزنامه اطلاعات

 نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید