تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :794

انتقاد از ساخت و ساز نزدیک کاخ عشرت‌آباد

انتقاد از ساخت و ساز نزدیک کاخ عشرت‌آباد در شورای شهر تهران مطرح شد.

ساخت و سازهای میدان سپاه باعث نگرانی اعضای شورای شهر تهران شده است. این ساخت و سازها که در نزدیکی کاخ عشرت‌آباد انجام می‌شود وارد حریم منظر این کاخ می‌شود. حالا احمد مسجحدجامعی و عبدالحسین مختاباد در جلسه شورای شهر تهران به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

مختاباد اولین عضو شورای شهر تهران بود که در جلسه امروز به این ساخت و سازها اعتراض کرد. به گفته او ساخت و سازهایی که در میدان سپاه انجام می‌شود معلوم نیست بر چه اساس بوده و چه کاربری دارد.
او از وضعیت عمارت تاریخی این میدان هم ابراز نگرانی کرد چراکه به اعتقاد او «استخوان‌های این عمارت بیرون زده است». مختاباد از شهردار تهران خواست «به عنوان کمک به شهروندان بخشی از این مجموعه که عمارت را در آن قرار دارد به نفع شهروندان آزاد کند» تا این میراث تاریخی تخریب نشود.
مختاباد در ادامه از موضع‌گیری مسئولان مصلی تهران هم انتقاد کرد. به گفته مختاباد شهردار تهران یکی از معاونین خود را مسئول پروژه مصلی معرفی کرده در حالی که مسئولان مصلی موضع‌گیری‌های سختی نسبت به این امر داشتند تا جایی که در سایت مصلی نوشته شده «سخنان شهردار خلاف اخلاق حرفه‌ای است و اتفاقا یکی از علل اصلی تاخیر این پروژه شهرداری تهران بوده».
مختاباد از شهردار تهران هم انتقاد کرد که چرا پیش از اعلام این موضوع، بررسی‌های لازم را انجام نداده است تا «اینگونه نسبت‌های ناروا به مدیریت شهری» اطلاق نشود. به اعتقاد او پروژه ای که ۳ ساله باید به اتمام می رسید ۳۰ سال به طول انجامیده آن وقت این توهین‌ها را هم نثار مدیریت شهری می‌کنند. این عضو شورای شهر تهران همچنین معتقد است که شهردار تهران باید ابتدا این موضوع را در شورا مطرح می‌کرد که انجام نشدن این کار نتیجه‌اش اتفاقات امروز شده است.
در ادامه این جلسه احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر هم به ساخت و سازهای میدان سپاه اعتراض کرد. به گفته او ساخت و ساز در میادین اصلی شهر باید با نظر شورای شهر و شورای عالی معماری و شهرسازی باشد که اگر اینگونه نباشد تجربه برج سیمرغ در میدان فردوسی که هیچ نسبتی با فضای میدان ندارد تکرار می‌شود.
مسجدجامعی با تاکید بر اینکه باید جلوی اینگونه اقدام‌ها از سرآغاز گرفته شود، ادامه داد: تا آنجا که من می دانم نه کمیسیون عمران و نه کمیسیون شهر سازی در جریان این اتفاق نبودند و باید دید وقتی مجوز این دو کمیسیون وجود ندارد چه امری موجب این ساخت و ساز شده آیا شهرداری اجازه داده است؟
در ادامه جلسه ناصر امانی معاون شهردار تهران در امور شوراها با اشاره به سخنان مسجدجامعی و مختاباد مسائل مطرح‌شده از طرف روابط عمومی مصلی را دور از شان دانست اما شهرداری تهران مقابله به مثل نکرد و بهترین پاسخ را در تکمیل هرچه سریعتر این پروژه دانست.
ساخت و سازهای میدان سپاه هم به گفته او در حال حاضر در معاونت شهرسازی شهرداری به صورت جدی پیگیری می‌شود و شهرداری مانع اجرای این پروژه در چهارچوب و ضوابط قانونی خواهد شد.

به نقل از وب سایت گزارش معمارنظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید