تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :703

بررسی اسنادگران معماری و شهر سازی در خانه هنرمندان

انجمن مفاخر معماری ایران نشست این هفته خود را به بررسی اسنادگران معماری و شهرسازی ایران اختصاص داده است.

علیرضا قهاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب گفت: این نشست با حضور اسنادگران معماری و شهرسازی برای تعیین تكلیف هزاران اسناد و مدارك مربوط به حوزه معماری و شهرسازی كه در اختیار بخش خصوصی و عمومی قرار دارد برگزار می شود. 

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران در ادامه افزود: جمع آوری اسناد و مدارك در هر حوزه و رشته می تواند به رشد و پیشرفت آن كمک كند در حالی كه امروزه در دنیا ارزش این اسناد در مدارك شناخته شده است. 

به گفته قهاری، آنچه از گذشته به میراث می رسد، چنانچه به صورت مكتوب و مدرن نگهداری شود می تواند مورد استفاده پژوهشگران قرار گیرد و به همین منظور علاوه بر آموزش آشنایی با مفاهیم و ارزش اسناد از دوره ابتدایی باید در سطح جامعه فرهنگسازی نیز صورت بگیرد. 

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران گفت: اسناد دولتی براساس قانون پس از گذشت 40 سال باید در اختیار مركز اسناد ملی قرار گیرد اما بسیاری از اسناد قدیمی هم اكنون در تعدادی از ارگان ها وجود دارد كه به ارزش آن واقف نیستند. 

وی افزود: باید با تشویق و اعلام عمومی اسنادی را كه در اختیار بخش عمومی و خصوصی وجود دارد خریداری و نگهداری كنیم. 

قهاری عنوان کرد که انجمن مفاخر معماری ایران از سال 84 به مركز اسناد اعلام كرده تا بخشی را به اسناد معماری و شهرسازی اختصاص دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران-اردیبهشت 1390

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی 

عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید