تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :525

برنامه‌هاي گردشگري سال استان سمنان اعلام شد

رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري سمنان از نامگذاري سال 86 به عنوان سال معرفي اين استان در حوزه‌هاي مختلف خبر داد و برنامه‌هاي اين سازمان را تشريح كرد. 
عباس كاشيان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: كميته‌هاي هشتگانه با حضور نمايندگاني از دستگاه‌هاي مختلف دولتي در استان تشكيل شده تا طرح‌ها و برنامه‌هاي تمامي حوزه‌هاي فعاليتي استان اعم از صنايع و معادن، ميراث فرهنگي و گردشگري، امور فرهنگي و هنري، حوزه‌هاي اجتماعي و خدمات شهري و ... را طراحي و ارائه كنند. 
وي خاطرنشان كرد: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان سمنان به عنوان دبير اجرايي اين طرح در استان معرفي شده است. 
به گفته كاشيان، پس از جمع‌آوري طرح و پروژه‌هاي ارائه شده دستگاه‌هاي دولتي و جمع‌بندي نهايي، طرح‌هاي اجرايي به دستگاه‌هاي اجرايي مربوط محول مي‌شود. 
وي در خصوص برنامه‌ سازمان در اجراي طرح معرفي اين استان نيز يادآور شد: معرفي و اطلاع‌رساني درخصوص كليه‌ ظرفيت‌هاي گردشگري و ميراث فرهنگي استان و هم‌چنين صنايع دستي از طرق مختلف و شيوه‌هاي كارآمد، مهم‌ترين دستورالعمل ما براي حضور در طرح معرفي استان سمنان است. 
به گفته كاشيان، ساخت انواع تيزرهاي تبليغاتي درباره توانمندي‌ها و قابليت‌هاي استان سمنان با تاكيد بر 
قرار گرفتن اين استان در مسير جاده‌ ابريشم قرار دارد از جمله مهمترين اقدامات خواهد بود. 
وي اظهار داشت: در استان سمنان 26 كاروانسرا در مسير جاده ابريشم در كنار قلعه‌هاي اسماعيليه، بافت‌هاي قديمي در شهر سمنان، تپه ميرك، تپه حصار، شهر موجن، آب‌انبارهاي متعدد و آب گرم‌هاي طبي، غار دربند و زيستكده‌ خار توران با حيات وحش فوق‌العاده ظرفيت ويژهايي را فراهم كرده است. 

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران-اردیبهشت 1386

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

 

 

استان مرتبط : سمنان  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید