تاریخ آخرین ویرایش : شنبه،31-4-1396
تعداد بازدید :987

برگزاری دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی ایران

چهارمین دوره دو سالانه کتاب معماری و شهرسازی ایران، جایزه دکتر منوچهر مزینی، با استقبال چندبرابری نویسندگان نسبت به دوره‌های قبل، از طرف انجمن مفاخر معماری ایران برگزار شد.
هیات داوران و کمیته‌های مشاوره علمی داوران در مراسمی که تیرماه در موزه هنرهای دینی امام‌علی(ع) برگزار شد، از میان ۱۹۸ اثر بخش نهایی در گرایش‌های معماری، شهرسازی، طراحی، ساخت، اجرا و مرمت، آثار برگزیده را در ۳ بخش قلم زرین، لوح افتخار و لوح سپاس، معرفی کردند.
در این مراسم که با حضور استادان، نویسندگان و مسئولان حوزه معماری و شهرسازی برگزار شد، به نمایندگی از هیات‌داوران و کمیته علمی، ایرج اعتصام، احمد سعیدنیا، خوبچهر کشاورزی، اسکندر مختاری و پرویز مزینی (فرزند مرحوم دکتر مزینی) سخنرانی کردند.
در این دوره از دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی «قلم‌زرین» به کسی اهدا نشد و از مرحوم باقر آیت‌اله‌زاده شیرازی، دکتر ژان‌کلود ووآزن، دکتر محمدمنصور فلامکی و گروه نویسندگان کتاب مرحوم هوشنگ سیحون، تقدیر به عمل آمد. همچنین با نظر هیات‌داوران و در بخش مرمت دکتر پیروز حناچی، معاون وزیر راه و شهرسازی برای کتاب «اصول و روش‌های مستندسازی و مستندنگاری بناها و محوطه‌های تاریخی» و در بخش شهرسازی، دکتر سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی برای کتاب «به سوی یک رنسانس شهری»، جایزه و لوح تقدیر دریافت کردند.
در میان نویسندگان کتاب‌‌های بخش معماری نیز نصر (بابک) اسلامی مجاوری برای کتاب «کنکاشی در مبانی نظری معماری و شهرسازی اسلامی از منظر آیات قرآن و احادیث معصومین‌(ع)» جایزه و لوح افتخار دریافت کرد. او که از جوان‌ترین نویسندگان این حوزه است، به دلیل دقت و ظرافت تخصصی در پرداختن به موضوعی خاص و با اهمیت، مورد تقدیر ویژه اساتید معماری و شهرسازی نیز قرار گرفت. با نظر انجمن مفاخر معماری و شهرسازی ایران، جلسه عمومی نقد و بررسی کتاب یادشده با حضور استادان، نویسندگان، دانشگاهیان و علاقه‌مندان این حوزه به‌زودی برگزار خواهد شد.

برگرفته از روزنامه اطلاعاتنظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید