تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :732

تجلیل از احیاگر برتر محوطه تاریخی داراب

به مناسبت روز ملی بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: به مناسبت روز ملی بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی از برترین فعالان بخش خصوصی که پروژه‌های مشارکتی مرمتی این استان را بر عهده دارند تجلیل می‌شود.

بهمن عسگری سوادجانی امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: امروز به مناسبت روز ملی بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی یک تور یک روزه متشکل از 45 نفر از دانشجویان رشته‌های معماری و مرمت از دانشگاه آزاد از آثار تاریخی استان دیدن می‌کنند.

وی افزود: این گروه از صبح امروز بازدید خود را آغاز کرده و از آثار تاریخی و بافت باستانی خانه مرتضوی‌های شهرکرد، خانه گله‌داران چالشتر، قلعه فرادنبه، بیمارستان و مدرسه فرخی بروجن، مسجد جامع نقنه و قلعه شلمزار دیدن می‌کنند.

عسگری از برگزاری کارگاه آموزشی بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در مجموعه تاریخی، فرهنگی سردار اسعد بختیاری جونقان خبر داد و گفت: کار بازدید تور دانشجویی عصر امروز در محل قلعه سردار اسعد به کار خود پایان خواهد داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از تجلیل از برترین فعالان بخش خصوصی که پروژه‌های مشارکتی مرمتی را بر عهده دارند خبر داد و اظهار داشت: از دکتر محمود کرم‌پور به پاس احیای داراب‌خانه روستای بارده از توابع شهرستان بن با کاربری مسکونی امروز تجلیل خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیران موزه‌های این استان از جمله مدیران موزه آب کوهرنگ، موزه پوشاک دزک، موزه باستان‌شناسی شهرکرد، موزه صنایع دستی جونقان، موزه مشارکتی بهرامی بروجن امروز عصر تقدیر خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: به مناسبت روز ملی بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی بازدید از موزه‌های سراسر استان برای عموم مردم آزاد است.

 

منبع: خبرگزاری فارس -فروردین 94
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

استان مرتبط : چهارمحال و بختیاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید