تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :807

تعمیر و مرمت قلعه شلمزار آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از تعمیر و مرمت قلعه شلمزار (قلعه صمصام السلطنه) در استان خبر داد.

بهمن عسگری‌سوادجانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: قلعه صمصام السلطنه شلمزار متعلق به دوران قاجار بوده که با شماره 1506 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی از آغاز عملیات اجرایی تعمیر و مرمت قلعه ششلمزار خبر داد و افزود: اعتباری بالغ‌ بر 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای این امر اختصاص یافته است.

عسگری‌سوادجانی با بیان اینکه تاکنون بالغ‌ بر یک‌هزار و 700 میلیون ریال برای مرمت اضطراری این بنا هزینه شده است، اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تکمیل قسمتی از این اثر برای استفاده اداری در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قلعه شلمزار شامل دو طبقه و درونگرا بوده که تزئینات وابسته معماری بنا شامل نقوش سنگی، تزئینات آجری و پروازبندی‌های سقف است، ادامه داد: این تزئینات باعث خلق یک اثر هنری و تاریخی شده است.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و جذب به موقع اعتبارات بتوانیم عملیات اجرایی این اثر را براساس جدول زمان‌بندی مشخص شده تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس- اسفند 1393
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

 

استان مرتبط : چهارمحال و بختیاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید