تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1591

تعهد خبرنگاران ایرانی صفت ممتاز آنان است

تهران -رئیس كانون سراسری انبوه سازان كشور گفت : تعهد خبرنگاران ایرانی صفت ممتاز آنان در كنار صداقت و امانتداری است و همواره این خصوصیات را در مقایسه با همتایان خارجی آنها می توان مثال زد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، ایرج رهبر شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه شهرسازی ، معماری و ساختمان كه از سوی انجمن مفاخر معماری ایران برپا شده بود ،اظهار داشت : اكنون بزرگترین طرح عمرانی كشور در قالب مسكن مهر در حال اجرا است و اطلاع رسانی دقیق خبرنگاران این حوزه اهمیت بسزایی دارد.

وی یاداور شد : شاید حدود یك دهه قبل هنگامی كه سخن از صاحب خانه شدن یك كارمند معمولی به میان می آمد ، صحبت از پس انداز 120 سال مطرح می شد ، اما اكنون با بستر سازیهای لازم حداكثر ظرف پنج سال یك كارمند معمولی با پس انداز لازم می تواند خانه دار شود .

به گفته رئیس كانون سراسری انبوه سازان كشور ،خبرنگاران چنانچه اطلاعات لازم در خصوص این طرح را برای مردم بازگو كنند ، ضمن امیدواری انها ، سبب می شود افراد شرایط خود را تطبیق دهند و برای رسیدن به هدف خود همانا صاحب خانه شدن برنامه ریزی كنند .

طرح مسكن مهر كه از خرداد ماه 1386 شكل اجرایی به خود گرفت ، قرار است براساس وعده وزارت راه و شهرسازی در پایان شهریورماه امسال مرحله نخست آن واگذار شود .

براساس برنامه ریزی اولیه وزارتخانه مذكور 937 هزار نفر افراد واجد شرایط مرحله نخست اجرای این طرح هستند .
رهبر ضمن تاكید بر لزوم دقت خبرنگاران در انتشار اخبار خود ، گفت : پخش اخبار غیر واقعی یا تحریف شده در داخل كشور امروز در كوتاه ترین زمان به عنوان خوراك خبری رسانه های بیگانه بازتاب داده می شود كه باید به این مهم توجه جدی داشت .

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم علیرضا قهاری رئیس انجمن مفاخر معماری ایران ضمن تجلیل از خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی به جامعه اظهار داشت : صنعت ساختمان سازی در سالهای اخیر از رشد چشمگیری در ابعاد مختلف كمی و كیفی برخوردار شده و جلوه های بدیع و در عین حال منحصر به فردی را از صنعت ساختمان سازی داخلی به تصویر كشیده است .

وی افزود: بسیاری از موارد ، طراحی و ساختمان سازی كنونی كشور را نه می توان تابعی از الگوهای غربی به شمار آورد و نه اثری از فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی را در آن جستجو كرد.

براین اساس خبرنگاران با مراجعه به كارشناسان ، اهل حرفه و خبرگان در این بخش می توانند به ارتقای آگاهی جامعه كمك كنند .
قهاری اضافه كرد: میراث معماری اسلامی ثروتی نمدنی به شمار می رود كه با توجه به شرایط عصر و تحولات تمدنی ویژگیهای خاص خود را بر اساس نگاه و دید معنوی و دینی خود حفظ كرده است .

وی تصریح كرد :هنر معماری نشانگر هویت فرهنگی و تمدنی به همراه ویژگیهای ابداعی و زیبایی به شمار می رود ، باید اصالت معماری اسلامی را در دین اسلام جست .

این مراسم كه از سوی انجمن مفاخر معماری ایران در موزه هنر امام علی (علیه السلام ) برپا شده بود ، درپایان با اعطای لوح هایی از خبرنگاران حاضر تجلیل شد .

ایرنا - 1390/05/18نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید