تاریخ آخرین ویرایش : شنبه،31-4-1396
تعداد بازدید :1118

دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی

هدف از تعیین این جایزه،بهروری و بهره یابی از دانش بزرگان و صاحب نظران و نیز رشد و اعطلای کیفی تعریف وترجمه کتب معماری و شهرسازی و گسترش مخاطبان و نیز تشویق و ترغیب محققان ، معماران و شهرسازان جوان در زمینه پژوهش و ارایه مکتوب نتایج تحقیقات و قابل دسترسی برای همگان است.

دراولین دوره از میان 96 اثر که به دبیرخانه مسابقه واصل گردید.تعداد 26 اثر به دریافت جایزه در گرایش های مختلف معماری و شهرسازی نایل امدند،در دوره دوم از میان 126 اثر 34 اثر و در دوره سوم ازمیان 175 جلد ،77 اثر جایزه دریافت داشته اند.

در چهارمین دوره این جایزه با بررسی 198 عنوان کتاب که به دبیرخانه واصل گردید،تعداد88 جلد به علت عدم انطباق باشرایط مسابقه به دوره دوم راه نیافت و از عناوین باقی مانده در زمینه تعلیف و ترجمه، که در 17 گرایش مورد ارزیابی قرار گرفته اند، علاوه بر تندس زرین و سیمین، لوح کتاب برتر و لوح افتخار اهدا گردید.

گرایش اثار شرکت داده شده عبارت اند از:نگهداری و مرمت ،نوسازی و بهسازی شهری،سازه و تکنولوژی ساخت،طراحی منظر،مستند نگاری،تاریخ شفاهی و اتوبیوگرافی،مدریت طرح ها،اندیشه پژوهی و نظریه پردازی،تاریخ هنر معماری و شهرسازی، محیط زیست(انسان و محیط) ،برنامه ریزی شهری و منطقی، طراحی شهری ، طرح و ساختمان، معماران(معرفی و آثار)، روستا شناسی و روستا پژوهی، ایران شناسی، شهرشناسی و تاریخ شهر.

هیت داوران همچنین از 8 ناشر برتر در بخش های عمومی و خصوصی که بیشترین فعالیت را در زمینه چاپ و انتشار کتب منتخب طی سالهای 1393تا1395 داشته اند ، تقدیر به عمل می اورد.

سخن رانان پیش از اهدای جوایز آقایان دکتر ایرج اعتصام، دکتر احمد سعیید نیا، دککتر اسکندر مختاری، خانمها دکتر حمیده امکچی، و مهندس خوبچهر کشاورزی خواهند بود.

زمان:چهارشنبه 21 تیر ماه 1396 از ساعت 15:30 الی 18:00


جایزه کتاب معماری و شهر سازی(جایزه دکترمنوچهر مزینی) که به مناسبت روزجهانی کتاب،چهارمین دوره دوسالانه آن در تهران برگزار شد.از سال 1388 به همت موسسه ی مطلعاتی فرزان باهماکاری انجمن مفاخر معماری ایران بنیان نهاده شده است.

موضوعات مرتبط : اخبار انجمن    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید