تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1908

برگزاری همایش روز معمار و رونمایی از ماکت پردیس دانشگاه مازندران

به گزارش مشهدسر به نقل از روابط عمومی دانشگاه مازندران؛ مراسم روز معمار و رونمایی از ماکت پردیس دانشگاه مازندران، با حضور رئیس دانشگاه ، جمعی از مسئولین دانشگاه ، اعضای هیات علمی ، دانشجویان هنر و معماری، سوم اردیبهشت  ماه در دانشکده هنر و معماری برگزار گردید.

دکتر فخر الدین اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران طی سخنانی ضمن تبریک روز معمار  و قدر دانی از استادان و دانشجویان این رشته گفتند:  ساخت ماکت  و شناسایی فضای آموزشی و طراحی مناسب  یکی از شاخصه های توسعه ی پژوهش و آموزش است.

رئیس بزرگترین مرکز آموزشی استان ازاستادان، تیم دانشجویی و کارشنان دفتر فنی و همه کسانی که در ساخت این ماکت ، دقت و  تلاش فراوان کردند، صمیمانه تشکر کرد.

وی ادامه داد: ساخت این ماکت وظیفه ما مسئولین دانشگاه را سنگین تر کرده تا برای اجرایی کردن آن همت وافر صورت گیرد. در گذشته زحمات زیادی کشیده شده و نیاز است با پشتیبانی دولت و با همکاری همه ی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه مازندران این کار به سر انجام نیکو برسد.

پیش از سخنان رئیس دانشگاه، دکتر ملکشاهی رئیس دانشکده هنر و معماری  طی سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک روز معمار گفتند: اهمیت ماکت رابطه بین فضاها را نشان می دهد و موجب می شود با تسلط بیشتری در طراحی ها بهره  برد و استفاده کرد.

 Roonamayi -az -makete -pardis

وی افزود:  این ماکت  همه ی شاخص های یک ماکت  را داراست، هدفمند، با برنامه ، با مقیاس صیح و دقیق و زیبا ساخته شده  و قابل تحسین است.
رئیس دانشکده هنر و معماری اظهار داشت:  همه ی عناصر بکار گرفته شده  در این ماکت از دقت بسیار بالایی برخوردار است و نسبت ها رعایت شده است.
دکتر ملک شاهی از استادان، تیم دانشجویی و همه کسانی که در تهیه ماکت  کمک کردند تشکر کرد.

مهندس مجید حق پناه مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی دانشگاه دیگر سخنران این مراسم بودند.
وی گزارشی اجمالی از طرح های اجرا شده  طی سال های گذشته و طرح های در دست اجرا و مشکلات و کاستی های موجود برای حضار ارائه دادند.
و از استاد عموئیان و تیم پر تلاش دانشجویی برای ساخت این ماکت پر اهمیت صمیمانه تقدیر کرد.

در انتهای مراسم  با اهداء لوح تقدیر به همه ی کسانی که در ساخت ماکت همکاری داشتند قدر دانی به عمل آمد. 

در پایان توسط دکتر اصغری آقمشهدی  و  معاون نهاد رهبری و چند تن از  مسولین دانشکده  از این ماکت رونمایی شد.

شایان ذکر است این طرح  به منظور :

- مبادله و انتقال اطلاعات ماکت و مدل سازی به اساتید و دانشجویان معماری و شهرسازی- تجربه کار تیمی بلند مدت- ایجاد انگیزه در دانشجویان و کار جدی و وارد شدن به بازار کار و...  ساخته شد و از دقت بالا و قابل استناد در محافل علمی  برخودار است.

این ماکت کاملا دست ساز و بدون استفاده از مدل های آماده در بازار ساخته شده  و پوشش گیاهی مطابق با گونه های گیاهی موجود می باشد.
قابلیت باز شدن و تغییر ارتفاع شاسی ماکت  و نور پردازی با نوار L.E.D  از دیگر مشخصات این ماکت بسیار زیبا می باشد.

اعضای ساخت ماکت پردیس دانشگاه مازندران:

فروغ عموئیان، استاد راهنما  و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری

تیم نهایی ساخت ماکت:

علیرضا دریابار (سرگروه ارشد)  -  محمد رضا رحیمی -  نیما  باقری   - حسین سیفی تبار
سیده الهام موسوی -  مریم مسیح پور  -  ملیحه توحمی  و  فاطمه صالحی.به نقل از پایگاه خبزی تحلیلی مشهدسر

موضوعات مرتبط : روز معمار    
استان مرتبط : مازندران  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید