تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1547

امیدواریم تغییر و تحول سازمان میراث فرهنگی سازنده باشد

رضا نیكپور دبیر دیده بان یادگارهای طبیعی و فرهنگی در گفتگو با باشگاه خبرنگارگان عنوان كرد:امیدواریم تغییر و تحولاتی كه در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال انجام است در جهت مثبت و ارتقای برنامه های حوزه میراث فرهنگی باشد.

وی افزود:رفع كاستی های موجود، بهبود وضعیت و استفاده از تیم مجرب و كارآمد مهمترین خواسته و نیاز این حوزه است.

وی تصریح كرد:امیدواریم كه رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی از تجربه و سوابق كاری افراد با تجربه استفاده و علاوه بر شناخت كلی و كلان به امور خرد و نواقص نیز توجه كند.

دبیر دیده بان یادگاری های طبیعی و فرهنگی در خصوص ارتباط نهادهای دولتی و غیر دولتی گفت:امیدواریم همكاری نهادهای دولتی و غیر دولتی با تغییر و تحول روبرو باشد و همكاری های گسترده تری انجام گیرد.

وی افزود:نهادهای دولتی و غیر دولتی در رقابت با یكدیگر نیستند بلكه اهداف همسو و مشترك دارند.
نیكپور اظهارداشت:نهادهای مردمی مشكلات حوزه میراث فرهنگی را با اطلاعات و از طریق مردم دریافت می كنند و گروه های كارشناسان برای حل مشكلات حوزه میراث فرهنگی اقدامات و فعالیت های خود را انجام می دهند.

دبیر دیده بان یادگارهای طبیعی و فرهنگی عنوان كرد:ارتقای برنامه های سازمان میراث فرهنگی و حل مشكلات موجود در این حوزه نیازمند فعالیت و همكاری مشترك سازمان های مردم نهاد و دولتی با یكدیگر است.
وی افزود:ارتباط میان سازمان های دولتی و غیر دولتی باید صمیمانه تر شود و هر دو گروه ظرفیت خود را جهت پذیرش نقدهای سازنده بالا ببرند تا شاهد تغییر و تحولات اساسی در این حوزه باشیم.

باشگاه خبرنگاران

موضوعات مرتبط : میراث فرهنگی    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید