تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :918

فراخوان دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن برای اهدای کتاب

دکتر محمدعلی اسلامی، با صدور پیامی، از عموم اصحاب فرهنگ و دانشوران و اهل قلم خواست که جهت پدید آوردن کانونی برای آموزش و تفکر و تأمل در طوس، مقبرة حکیم فردوسی، کتابهای غیرضروری خودشان را به آن مرکز اهداء کنند.

استاد برجسته دانشگاه تهران و نویسنده شهیر معاصر، دکتر محمدعلی اسلامی، با صدور پیامی، از عموم اصحاب فرهنگ و دانشوران و اهل قلم خواست که جهت پدید آوردن کانونی برای آموزش و تفکر و تأمل در طوس، مقبرة حکیم فردوسی، کتابهای غیرضروری خودشان را به آن مرکز اهداء کنند تا بدینوسیله نام خود را در کنار نام فردوسی، به یادماندنی سازند. متن این فراخوان که در اختیار روزنامه اطلاعات قرار گرفته، به این شرح است:

دوست برِ دوست رفت و یار برِ یار
بهتر از این در جهان بگو چه بود کار؟
من و همسرم این توفیق را یافتیم که کتابخانة شخصی خود را که طی پنجاه سال مشتاقانه گردآوری شده و حاصل یک عمر بود، به آستان آرامگاه فردوسی در توس اهداء نماییم. منظور آن است که در جوار تربت سخنسرای بزرگ، کانونی برای آموزش و تفکر و تأمّل پدید آید، باشد که دیدارکنندگان و بخصوص جوانان، بتوانند از پیام شاهنامه که نبرد نیکی با بدی و پیروزی نهایی نیکی است، الهام گیرند.

بنابراین از همه هواداران فرهنگ و علاقه‌مندان به سرنوشت ایران، و نیز از دوستان نادیده‌ای که با وفاداری از خوانندگان ما بوده‌اند، درخواست داریم که اگر مصرف دیگری برای کتابهای خود ندارند، در این برنامه مشارکت جویند و کتابخانة خود را هر زمان که مناسب دانستند به سوی آرامگاه روانه کنند و بدینگونه نام خود را در کنار نام فردوسی به یادماندنی سازند..

جهان یادگار است و ما رفتنی به گیتی نماند به جز گفتنی
مطمئن باشند که مأمنی بهتر از آن برای آن نخواهند یافت. کتابها به نام شخص اهداء کننده ثبت و نگاهداری خواهد شد.

به نقل از وب سایت انجمن آثار و مفاخر فرهنگینظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید