تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :2040

مشوق هاي ترجيحي بهترين راهكار براي نوسازي بافتهاي فرسوده

عبدالرضا فرید نائینی، عضو انجمن مفاخر معماری گفت: با توجه به نبود تقاضای مسكن در شرایط كنونی دولت باید از طریق مشوق های ترجیحی از جمله تامین منابع مالی از طریق نظام بانكی، بافتهای فرسوده شهری را نوسازی كند.

عبدالرضا فرید نائینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به مطلب فوق افزود: در تهران نوسازی بافت های فرسوده به دست وزارت مسكن و شهرسازی و سازمان نوسازی شهر تهران صورت می گیرد، ولی در شرایط كنونی با توجه به ركود جهانی و افت تقاضای مسكن، وزارت مسكن به دلیل مشكل در تامین منابع مالی در زمینه نوسازی بافت های فرسوده با مشكل مواجه شده است.

وی گفت: وزارت مسكن و شهرسازی باید مبنع مالی نوسازی بافتهای فرسوده را از طریق پیش فروش تامین كند ولی به دلیل نبود تقاضا در بازار وزارت مسكن این امر با مشكل مواجه شده است.

این عضو انجمن مفاخر معماری ادامه داد: سازمان نوسازی شهر تهران در كنار وزارت مسكن به طور ویژه درگیر توسعه نوسازی بافتهای فرسوده شهری است و تاكنون نزدیك به 30 هزار پروژه شناسایی شده است.

فرید نائینی گفت: با توجه به نبود تقاضا در بازار مسكن دولت باید از طریق مشوق های ترجیحی از جمله واحدهای كافی، دعوت از بخش های خصوصی به همراه آورده های مالی و یا آورده های زمین و یارانه ها در این امر بافتهای فرسوده شهری را نوسازی كند.

موضوعات مرتبط : بافت فرسوده    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید