تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :2460

حذف معماران، عامل بی هویتی معماری شهری است

علیرضا قهاری ،در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا ضمن بیان این مطلب گفت: هم اکنون کار ساخت و ساز به مهندسان عمران یا افراد دیگری كه چندان تخصصی در این كار ندارند، سپرده شده است.

وی افزود: حذف كردن معماران در طراحی و ساختمان سازی به معنی نابود كردن معماری چندهزارساله ما ایرانیان است. هنر-صنعتی كه جامعه بشری همواره به آن افتخار كرده است و همگان در طول هزاران سال دنباله رو ما بوده‌اند.

قهاری در پاسخ به این پرسش که آیا انجمن مفاخر معماری ایران اقدامی برای فعال شدن دوباره معماران در حوزه ساختمان سازی انجام داده است، گفت: تا زمانی كه دغدغه هویت‌بخشی و اعتلای معماری و شهرسازی اندیشمندان این حوزه به مسئولان منتقل نشود، نمی‌توان كاری از پیش برد.

این کارشناس معماری با بیان اینکه هم‌اكنون چند دهه است كه معماران ایرانی منزوی شده‌اند، تصریح کرد: با توجه به وجود چنین شرایطی جامعه معماران ایرانی نیازمند حمایت‌های مسئولان است تا بار دیگر شهرهای ما صاحب هویت شوند.

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران تصریح کرد: اگرچه معماری معاصر ریشه در مدرنیته دارد، اما با تلفیق مناسب دانش و تكنولو‍ژی به روز دنیا با هویت، فرهنگ و اقلیم كشورمان می‌توان باز هم شاهد خلق سبك‌های جدیدی در معماری ایرانی بود كه این خود نیازمند فرصت و اهمیت دادن به متخصصان این رشته است.

خبرگزاری برنا - 3 آذر 1389

موضوعات مرتبط : هویت معماری    
عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید