تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :817

معماری شهرکرد شایسته مرکز استان نیست

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: معماری موجود شهرکرد در شان و جایگاه مرکز استان نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام بعدازظهر امروز در دیدار با اعضای جدید شورای شهر شهرکرد با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: از هر زاویه‌ای که به این انتخابات نگاه شود، لطف خداوند متعال به خوبی ملموس است و اگر نبود رحمت خداوند باری تعالی، دل‌ها به سمت صندوق‌های رای سوق داده نمی‌شد و حماسه سیاسی محقق نمی‌گردید.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر و روستا زمینه‌سازان ارتقای همه‌جانبه استان هستند، افزود: برهمین اساس باید با تمام توان وارد میدان شوند و به خواسته‌های مردم جامه عمل بپوشانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان به نقش کلیدی شوراها اشاره کرد و گفت: مردم همیشه به مراتب جلوتر از مسئولان حرکت می‌کنند که این ناشی از بصیرت بالای آن‌ها است.

امام جمعه شهرکرد در خطاب به اعضای جدید شورای شهر شهرکرد تصریح کرد: بنده برای استان چشم‌انداز روشنی را مشاهده می‌کنم، فقط انتظار دارم برای تحقق این چشم‌انداز با تمام توان وارد میدان شوید و کمک کنید تا استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

نکونام ادامه داد: آگاه باشید که رشد مرکز استان باعث رشد تمام استان و عقب ماندگی آن نیز باعث عقب افتادگی تمام استان می‌شود.

وی به رسالت سنگین شورای اسلامی شهر شهرکرد اشاره کرد و گفت: نگاه نخست شما باید این باشد که می‌خواهید در مرکز استان خدمت کنید که اگر این نگاه را داشته باشید، به یقین باعث رشد تمام استان می‌شوید.

نماینده ولی‎فقیه در چهارمحال و بختیاری با انتقاد از معماری موجود در شهر شهرکرد، افزود: متأسفانه نماهای شهری، موقعیت تجاری و بازار، فضای فرهنگی و به طور کلی مرکز استان در شأن و جایگاه مرکزیت خود قرار ندارد و این امر می‎طلبد با یک برنامه‎ریزی کارشناسی شده و با همکاری و همدلی بتوان استان را به جایگاه واقعی خود رساند.

نکونام، لازمه رشد شهر را در معماری آن بیان کرد و گفت: اگر شهر در نگاه نخست آباد و زیبا باشد، درآمدزایی آن شهر نیز بالا می‌رود و اگر چنین شد، به یقین ارتقای همه جانبه شهر صورت می‌گیرد.

وی استفاده از نخبگان و اهل تخصص در امور شهری را بسیار ضروری دانست و تأکید کرد: بیایید همدلی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و فکر و اندیشه‌های خود را یکی کنیم تا با نگاه جمعی بتوان استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

منبع: خبرگزاری فارس- 1392
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

استان مرتبط : چهارمحال و بختیاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید