تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :712

میزان حساسیت مسؤولان دربرابر هویت تاریخی یكی از معیارهای ارزیابی آنهاست

به گفته‌ی رییس انجمن مفاخر معماری ایران، یكی از معیارهای ارزیابی عملكرد مسؤولان، میزان حساسیت آنها در مقابل هجمه به ارزش‌های فرهنگی، هویت تاریخی و دفاع از اعتبار و شئونات ملت ایران می‌تواند باشد. 

سیدعلیرضا قهاری در گفت‌وگو با خبرنگار بخش میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان، اظهار كرد: چنان‌چه استانداران كه نماینده‌ی دولت و ملت در حوزه‌ی ماموریت خود هستند، میراث، تمدن و تاریخ كشور را برای نسل‌های آینده حفظ و هویت ایران را مورد توجه بیش‌تری قرار دهند، مشكلاتی چون مساله‌ی میدان نقش جهان، چهارباغ اصفهان، ارگ علی‌شاه تبریز، سد سیوند فارس، جیرفت كرمان و ده‌ها شكایت مطرح‌شده از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و خطرات ناشی از تخریب صدها هكتار بافت تاریخی شهرها به بهانه‌ی نوسازی بافت فرسوده اتفاق نمی‌افتاد. 

وی افزود: میراث فرهنگی و آن‌چه از گذشتگان به‌جا مانده است، به حمایت و كمك نیاز دارد و این امر، بدون حمایت مردم، مقامات و رسانه‌ها امكان‌پذیر نیست. در واقع، استانداران، مسؤولان، مردم و رسانه‌ها اضلاع حفاظت از میراث فرهنگی كشور در هر منطقه‌ای هستند. 

او ادامه داد: وظیفه‌ی مطبوعات، رسانه‌ها و صدا و سیما در مقابل این خطرات سنگین است و من پیشنهاد می‌كنم، آرشیوهای خبری در طول چند دهه‌ی اخیر بررسی و روشن شود كه چه میزان حساسیت در مقابل صدمه‌ها و خسارت‌های هویت تاریخی و میراث فرهنگی كشور جدی بوده است.

 

 

منبع: سایت ایسنا- چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

 

 

عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید