تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :618

نشست استحکام بخشی آثار تاریخی در دانشگاه تهران برگزار می شود.

نشست فناوری های نوین و استحکام بخشی آثار تاریخی، 24 فروردین در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار می شود.   

سید علیرضا قهاری، رئیس انجمن مفاخر معماری ایران به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان افزود: این نشست با همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران، انجمن مفاخر معماری ایران و شورای فناوری های نوین ساختمانی دانشگاه تهران با حضور اساتید رشته های مرمت و متخصصان فناوری های نوین ساختمانی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در این نشست به مباحث مختلف در زمینه استفاده از فناوریهای نوین ساختمانی و کاربرد ان در حفاظت از آثار تاریخی و تغییر و اصلاح الگوی ساخت و ساز و معماری می پردازد.

قهاری افزود: در کشورهای پیشرفته با سابقه تاریخی و تمدنی کمتر از کشورمان، استفاده از مصالح و تکنیک های پیشرفته برای حفاظت از آثار تاریخی بیش از چند دهه سابقه دارد، در حالیکه در ایران هنوز استفاده از این فناوری و دانش روز برای حفاظت از آثار تاریخی آغاز نشده است. 

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران در باره تولید مصالح با تکنولوژی روز گفت: تعدادی از این مصالح در ایران تولید می شود، ولی در بناهای تاریخی به کار برده نمی شود و متخصصان ایرانی آگاهی کمتری از کاربرد این مصالح دارند که بهتر است از سوی مراکز علمی و مراکز تحقیقاتی معرفی شود.

نشست فناوزیهای نوین و استحکام بخشی آثار تاریخی، 24 فروردین ساعت 10 در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار می شود.

 

منبع: سایت باشگاه خبرنگاران - فروردین 1388

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

موضوعات مرتبط : فن آوری های نوین ساختمان    
عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید