تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1928

نوسازي بافت هاي فرسوده نيازمند مديران متخصص است

یك كارشناس معماری و شهرسازی گفت: نوسازی بافت های فرسوده شهری بیشتر در زمینه مدیریت با مشكل مواجه است كه كمبود مدیران متخصص در این زمینه به یك معضل تبدیل شده است.

ایرج شهروز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بر خلاف بعضی نظرات كه مشكل نوسازی بافت های فرسوده شهری را در زمینه مالی جستجو می كنند، علت كند پیش رفتن نوسازی بافت های فرسوده در بحث مدیریت مطرح می شود.

وی گفت: مدیرانی كه بحث نوسازی بافت های فرسوده شهری را دنبال می كنند باید از تخصص كافی در این زمینه برخوردار بوده تا بتوانند این بخش را به خوبی هدایت كنند.

شهروز بافت های فرسوده شهری را به دو دسته تقسیم و تصریح كرد: برخی بافت ها به وسیله بازسازی باید آنها را نگه داشت و این نوع بافت ها زیر نظر میراث فرهنگی قرار دارد، از طرف دیگر برخی بافت ها را نمی توان نگهداشت و نیاز به دوباره سازی دارند كه در این بخش می توان به وسیله تعاونی و با كمك دریافت وام از دولت برنامه ریزی، بودجه سازی در راستای نوسازی هدایت شود.

این كارشناس به تاریخ شهری اشاره و افزود: باید در بحث شهرسازی، به تاریخ شهری توجه شده و طبق تاریخ شهر، نوسازی صورت گیرد.

وی خاطر نشان كرد: در راستای نوسازی بافت های فرسوده شهری، باید از متخصصین و مدیران حرفه ای در این امر استفاده كرد تا بحث نوسازی همگام با تاریخ شهری دنبال شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

موضوعات مرتبط : بافت فرسوده    
عضو مرتبط : ایرج شهروز تهرانی  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید