تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1699

استاندار همدان: سال 90 نقطه اوج رسیدگی به هیئت‌های ورزشی است

استاندار همدان گفت: لازم است سال 90 نقطه اوج رسیدگی به هیئت‌های ورزشی باشد كه در همین راستا برنامه‌های مناسبی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خط نیوز و به نقل از فارس كرم‌رضا پیریایی شب گذشته در مراسم تجلیل از مفاخر و ورزشكاران شهرستان همدان اظهار داشت: سال 90 نقطه اوج رسیدگی به هیئت‌های ورزشی بوده و باید بیش از گذشته به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به دیدار با ورزشكاران 9 شهرستان طی 9 هفته گذشته تصریح كرد: استان همدان دارای ظرفیت‌های ورزشی فراوانی است كه باید از آن به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

وی افزود: همدان از بین 10 استان، رتبه چهارم مدال‌آوری در مسابقات المپیك آسیایی را به دست آورد كه باید برای افزایش نقش استان در مسابقات آسیایی چهار سال اینده تلاش شود.

وی با تأكید لزوم تعیین نقاط عزیمت ورزش هر شهرستان گفت: لازم است نقاط عزیمت ورزش هر شهرستان تعیین و به سمت مقصد حركت شود زیرا در استان بیش از 700 ورزشكار ملی و آسیایی وجود دارد كه اگر به عنوان نقطه عزیمت تلقی شود راه برای دستیابی به نقطه‌ای كه ترسیم كرده‌ایم، باز می‌شود.

وی با بیان اینكه بیش از 500 مدال‌آور و پیشكسوت در سطح ملی، آسیایی و جهانی وجود دارد، افزود: فرماندار شهرستان همدان به همراه مدیركل تربیت‌بدنی طی جلساتی به ریاست معاون سیاسی امنیتی استانداری نقطه عزیمت شهرستان همدان را تعیین كنند تا شاهد موفقیت‌های روزافزون در ورزش شهرستان همدان باشیم.

وی اقدامات دولت و نهم را در بحث ورزش ویژه دانست و ابراز داشت: هیئت دولت به همدان آمد تا ظرفیت فضای سرپوشیده و سرباز كه امكان ورزش كردن مردم را دارد، فراهم كند به طوری كه سال 90 مجموعه نتایج سفر اول و دوم در خصوص مجموعه‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها ثمر می‌دهد.

وی با اشاره به اینكه فرماندار در عرصه‌های مختلف به عنوان حامی ورزش شهرستان محسوب می‌شود، گفت: لازم است در همه رشته‌های ورزشی مزیت‌های ورزشی مشخص و تقویت شود تا بدانیم كدام رشته‌های ورزشی زمینه بیشتری دارند.

وی با بیان این كه در طول 9 سفر شهرستانی دور دوم سفرهای شهرستانی حدود هزار ورزشكار تجلیل شدند، افزود: تا قبل از پایان سال 89 طی مراسمی از منتخبان استان نیز تقدیر می‌شود.

فرماندار شهرستان همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: تعداد سالن‌های سرپوشیده تا سال 84، 67 سالن بود كه این تعداد در پایان سال 89 به 113 سالن رسیده است.

حسن قهرمانی‌مطلق برگزاری جلسات تجلیل از ورزشكاران و قهرمانان را در شكوفایی ورزش استان مؤثر دانست و افزود: در سطح دولت نهم و دهم توجه ویژه‌ای نسبت به جامعه ورزش و ساخت زیرساخت‌های ورزشی وجود داشته است.

وی اضافه كرد: تا قبل از سال 84 و سركار آمدن دولت نهم و دهم سهم فضای سرپوشیده ورزشی هر شهروند همدانی 6 سانتیمتر و فضای روباز 9 سانتیمتر بود.

فرماندار همدان گفت: با مصوبات سه دور سفر ریاست جمهوری به استان سهم فضای سرپوشیده ساخته شده برای هر شهروند 22 سانتیمتر، فضای روباز حدود 40 سانتیمتر و فضای سرانه هر شهروند همدانی 62 سانتیمتر رسید.

وی ابراز داشت: تعداد زمین‌های روباز، 10 مورد بود كه این تعداد در پایان سال 89 به 32 زمین رسیده است.

مدیر‌كل تربیت‌بدنی استان همدان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از استاندار، ورزشكاران و ورزش دوستان اظهار داشت: طی 9 هفته از دور دوم سفرهای شهرستانی بالغ بر هزار ورزشكار تجلیل شدند كه این ارتباط عاطفی و حمایت از قهرمانان برای و مدال‌آوران ایجاد انگیزه می‌كند و موجب توسعه ورزش استان است.

سید‌عبدی افتخاری اضافه كرد: شهرستان همدان قبل از دولت نهم سه سالن ورزشی داشت كه در دهه فجر سالن 6 هزار نفری با اعتبار 14 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی با تأكید بر این كه هیچ پروژه‌ای خارج از استاندارد جهانی مصوب نشده است، گفت: در تجلیل از مفاخر و ورزشكاران شهرستان همدان از 545 مدال‌آور و پیشكسوت ورزش شهرستان تقدیر می‌شود كه امید است موجب افزایش روحیه ورزشكاران و ایجاد انگیزه برای افرادی كه خواهان دریافت مدال‌های رنگین هستند، باشد.

برگرفته شده از سایت خبری تحلیلی خط نیوز - انتشار :دوشنبه ، 4 بهمن 1389نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید