تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :937

چهارمحال و بختیاری قطب گردشگری تورگردانان کشور

استان چهارمحال و بختیاری قطب گردشگری تورگردانان کشور می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری؛مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری کشور طی نشستی که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری با حضور قائم مقام ستاد خدمات سفرهای استان، مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد از معرفی پکیج جاذبه‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری به تورگردانان استان‌های دیگر کشور توسط سازمان مرکزی خبر داد و اظهار داشت: مقرر شد کلیه اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری و معرفی مسیرهای گردشگری آن به دفتر بازاریابی و تبلیغات کشور ارسال تا در بسته‌های تورگردانی کشور قرار گیرند.

محمد خلدی نصب با بیان اینکه برنامه ریزی برای درصد اشتغال هتل‌ها نسبت به اسکان‌های آموزش و پرورش به صورت متعادل باید باشد افزود: تدابیری شامل عدم افزایش قیمت هتل‌ها در ایام نوروز و ارائه کارت سفر با تخفیف برای گردشگران و مسافران باید اندیشیده شود.

خلدی نصب با اشاره به اینکه توسعه صنعت گردشگری یک صنعت فرابخشی است گفت: می‌طلبد کلیه دستگاه‌های اجرایی با انسجام و هماهنگی با یکدیگر به این هدف برسند.

چهارمحال و بختیاری

وی از همکاری خوب میان دستگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری بالخصوص فعالیت شهرداری از لحاظ نظافت و تبلیغات شهری در سطح استان اشاره کرد و افزود: در نوروز ۹۴ افزون بر دو میلیون نقشه راهنمای گردشگری در داخل و خارج از کشور توزیع شد.

خلدی نصب از درآمد بالا از گردشگری کشور ترکیه بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار خبر داد و اظهار داشت: این کشور سالانه افزون بر یکصد میلیون دلار بابت تبلیغات هزینه می‌کند.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور در ادامه از بودجه تبلیغاتی کشور بالغ بر بیست میلیارد ریال اشاره کرد و اذعان داشت: در راستای توسعه استان‌ها باید ردیف بودجه ای در خصوص توسعه صنعت گردشگری در نظر گرفته شود.

در پایان گودرز امیری معاون عمرانی استاندار به عنوان قائم مقام ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان خواستار تدوین و برنامه ریزی برای هتل‌ها جهت افزایش ظرفیت اسکان، جمع آوری مهمانسراهای ادارات و واگذاری به بخش خصوصی و ارائه تسهیلات با ردیف و سرفصل به ستاد خدمات سفرهای استانی شد.

منبع: سایت استان چهارمحال بختیاری
بررسی و نوشته: امین مقدس قهفرخی
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

استان مرتبط : چهارمحال و بختیاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید