تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :772

چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری در کشور معرفی شد

۸۴پروژه نیمه تمام استان تا پایان سال۹۴به بهره‌برداری می‌رسند

استاندار چهارمحال و بختیاری‌ با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری در کشور معرفی شد ، از اجرای ۸۴ پروژه اولویت‌دار چهارمحال و بختیاری با اعتباری بالغ بر ۲۲۲ میلیاردتومان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران -منطقه چهارمحال وبختیاری- قاسم سلیمانی ۳۰ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان ، اظهارکرد: این سفر ششمین سفر ریاست جمهوری به استان‌ها بود که با استقبال پر شکوه مردم تحولی عظیم در سیستم کشور ایجاد کرد.

وی با تقدیر از اصحاب رسانه و مطبوعات استان به دلیل پوشش مناسب ، گسترده و به موقع اخبار سفر ریاست جمهوری ، تصریح‌کرد: مطبوعات و اصحاب رسانه استان با تحلیل و نقد به موقع و منصفانه‌ وضعیت استان در قبل و استقبال مردم از هیئت دولت در مصوبات و تصمیم سازی‌های کشوری و استانی نقش آفرین یودند.

سلیمانی با اشاره به مصوبات سفر هیات دولت به استان ، تصریح‌کرد: پروژه راه آهن یکی از پروژه‌های مهم ملی است که  در سال ۱۳۴۴ مطالعات آن آغاز ودر سال ۱۳۸۰ تکمیل شد که به خاطر هزینه بالا و کوهستانی بودن منطقه تاکنون پیشرفتی نداشته است اما خوشبختانه در این سفر وزیر راه وشهرسازی احیا و اجرا مجدد این پروژه راپذیرفت.

وی با بیان اینکه این پروژه بازگشت سرمایه بالای ۲۵ درصد و جبران هزینهها صورت گرفته را خواهد داشت ، خاطرنشان‌کرد: راه آهن در راستای صرفه جویی در استهلاک ماشین آلات، مصرف سوخت، جلوگیری از آلودگی هوا و کاهش تصادفات نقش مهمی در صنعت حمل و نقل دارد .

سلیمانی طرح انتقال آب بن- شهرکرد - بروجن اشاره و تصریح‌کرد: از این پروژه بین۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر به طور مستقیم بهره‌مند می‌شوند اما متاسفانه تا کنون تنها بین هفت تا هشت درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در این سفر مصوب شد ۱۸۰ میلیارد تومان از طریق وزارت نیرو و صندوق توسعه ملی و ۱۲۰میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی تامین شود

وی اظهار کرد: پروژه تکمیل زنجیره تولید از فولاد به ورق خودرو نیز یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان است که در سه فاز در حال اجرا است که در این سفر مصوب گردید فاز آهن اسفنجی در سه ماهه اول سال ۹۴، فاز ذوب یک در سه ماهه اول ۹۵، و فاز ذوب دو در سه ماهه اول ۹۶به بهره برداری برسد.

استاندار چهار محال و بختیاری با اشاره به اهمیت توسعه صنعت فولاد در ایجاد اشتغال افزود: فولاد به ازای هریک اشتغال مستقیم بین هشت تا ۱۰ برابر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌کند که با تکمیل این پروژه بسیاری از معضلات بیکاری در استان حل می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه چهار محال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری در کشور معرفی شد افزود: این استان از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است و باید تلاش کرد تا طرح جامع گردشگری آن هر چه سریع‌تر تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۷۹ پروژه برای استان مصوب شده بود خاطر نشان کرد: بعد از سفر دولت به استان با رایزنی‌های صورت گرفته تعداد این پروژ ها به ۸۴ پروژه رسید.

سلیمانی ردیف اعتبار این پروژه ها را ۲۲۲میلیاردتومان عنوان‌کرد و گفت: از این میزان ۲۰۷ میلیارد تومان مربوط به امسال و ۱۵میلیارد تومان مربوط به سال ۹۴ است که ۴۵درصد از این اعتبارات به استان ابلاغ شده‌است.

وی با اشاره به عملکرد استانداری در یازده ماه گذشته افزود: کل اعتبارات حوادث استان از سال ۸۸ تا نیمه اول ۹۲ ۵۱ میلیارد تومان بود که ظرف ۱۱ ماه گذشته ما توانستیم ۱۳۵ میلیارد تومان طبق ماده ۱۰ و ۱۲ مناطق محروم از اعتبارات عمرانی جذب کنیم.

منبع: سایت استان چهارمحال بختیاری
بررسی و نوشته: رضا دوستی ایرانی
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

استان مرتبط : چهارمحال و بختیاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید