Error parsing XSLT file: \xslt\ammiBreadCrumb.xslt تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1663

گفتمان معماری و فرهنگ آشوری در باغ موزه قصر

یکصدو بیست و سومین گفتمان هنر و معماری با موضوع "معماری و فرهنگ آشوری" مورخ 1393/4/11 از ساعت17:00 الی 20:40 در سالن فرخی یزدی باغ موزه قصر برگزار شد.

 Farhange -ashoori -2

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر در این برنامه که به میزبانی انجمن مفاخر معماری ایران و به همت موسسه توسعه مطالعات آشوری   برگزار شد ابتدا مهندس علیرضا قهاری  رئیس انجمن مفاخر معماری ایران و سپس آقای بت کلیا رئیس اتحادیه جهانی آشوری ها و نماینده آشوری ها در مجلس شورای اسلامی به حاضرین خیر مقدم گفتند.

 Farhange -ashoori -3

سپس درگفتار اول آقای دکتر ویکتوربارین دکترای حقوق بین الملل با موضوع" جامعه آشوری در گذر زمان"،  در گفتار دوم آقای دکتر رضا حکمت از نویسندگان و پژوهشگران مطرح  با موضوع " گهواره شکسته بین النهرین" و درگفتار سوم آقای دکتر عبدالحمید ارفعی پژوهشگر و متخصص زبان های باستانی اکدی، ایلامی و ایلام شناس و از آخرین بازماندگان مترجم خط میخی ایلامی در جهان با موضوع "زبان و خط آشوری" سخنرانی کردند.

در خاتمه و در بخش پنل گفتگو آقایان آلبرت کوچویی، نینوس مقدس نیا، علی طاهری ،داوید پیرا و کارلین عیشو نژادیان با موضوع " تاملی بر فرهنگ آشور "ضمن پاسخ گویی به سوالات مطرح شده به تشریح دیدگاههای خود پرداختنند.

 Farhange -ashoori -4

 

 Farhange -ashoori -5

 عکس: رومل ایلیه زاده

 

به نقل از وب سایت باغ موزه قصر

موضوعات مرتبط : هم اندیشی   میراث مشترک    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید