اخبار و مقالات مربوط به حسین پرهمت

حسین پرهمتحسین پرهمت عضو انجمن مفاخر معماری ایران
عضو كانون فارغ التحصیلان معمار دانشگاه ملی ایران
صفحه حسین پرهمت در وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران
آموزش معماری از مدارس شروع شودآموزش معماری از مدارس شروع شود

حسين پور همت متولد 1326 مشهد، داراي مـــدرک کارشناس ارشد معماري و عضو هيئت‌امناي انجمن مفاخر معماري ايران، پس از فارغ‌التحصيلي از دانشگاه شهيد بهشتي(ملي سابق) حدود يک سال و نيم با مهندس سيحون و معماران مطرح آن زمان همکاري کرد. وي ساخت چندين شهرک در سيستان و بلوچستان، مديريت پروژه‌اي در سرخس و اهواز، مديريت پايگاه نيروي هوايي در بوشهر و 7 سال مديرعاملي شرکت عمران قشم را در کارنامه دارد. در کنار کارهاي مديريتي و اجرايي، طراحي نماي فرودگاه مشهد طراحي،کارخانه نان قدس رضوي مشهد،نوسازي مدارس و دبيرستان‌هاي امام صادق و حوزه‌هاي علميه خواهران، طراحي هنرستاني در بم به‌صورت بشردوستانه نيز در ليست فعاليت‌هاي وي به شمار مي رود.

 
تشکل های غیر دولتی معماری، حلقه گمشده دانشگاه تا حرفهتشکل های غیر دولتی معماری، حلقه گمشده دانشگاه تا حرفه

به گزارش واحد خبر بنیاد معماری انقلاب اسلامی در این نشست حسین پرهمت نماینده انجمن مفاخر ایران با بررسی معماری از زوایای مختلف گفت؛ معماری در دومرحله ابتدا درتفکر وطرح که در این مرحله وجود نیروی انسانی کارساز نیست ومرحله دوم ساخت که در این مرحله وجود نیروی انسانی لازم است قابل بررسی است از سوی دیگر ساخت بنا نیز دارای دو منظر است منظر بیرونی که در آن حق الناس نقش مهمی دارد ودومی نقش درونی که دیده نمی‌شود وامروز به این ویژگی بنا بسیار بی توجه شده ایم در صورتی که هویت بنا در این ویژگی بنا وجود دارد چراکه یک درون سالم انعکاس خود را در بیرون خود به نمایش می گذارد.

 
از سوی انجمن مفاخر معماری ایران نام خلیج فارس در بناهای معماری ثبت می شود.از سوی انجمن مفاخر معماری ایران نام خلیج فارس در بناهای معماری ثبت می شود.

دبیر کمیته بزرگداشت روز ملی خلیج فارس گفت: این روز که نمادی تاریخی از وحدت ملی است باید به شکلی با شکوه برگزار شود.