اخبار و مقالات مربوط به سید هادی میرمیران

سردیس زنده یاد سیدهادی میرمیران، معمار معاصر ایرانی، امروز در بلوار مفاخر کیش رونمایی می شود.سردیس زنده یاد سیدهادی میرمیران، معمار معاصر ایرانی، امروز در بلوار مفاخر کیش رونمایی می شود.

سیدمهدی میرمیران مدیر عامل نقش جهان پارس گفته است: این سردیس به پیشنهاد انجمن مفاخر معماری ایران و با همت سازمان عمران منطقه ی آزاد کیش تهیه شده و ۱۸ دی ماه جاری رسما در محل بلوار مفاخر کیش از آن پرده بردای خواهد شد.

 
بزرگداشت سیدهادی میرمیران برگزار شدبزرگداشت سیدهادی میرمیران برگزار شد

پیام وزیر مسكن، معرفی برترین پایان نامه ها و كتابی كه به رونمایی نرسید
قرار بود ۳اردیبهشت روز معمار باشد و بزرگداشت مارسل دوشان ایران هم در همین روز برگزار شود، اما در آستانه ی این روز خبر رسید كه پیشنهاد دیگری ازسوی وزارت مسكن و شهرسازی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شده و ۲۴ بهمن، سال روز وفات قوام الدین شیرازی، در ایران روز معمار نامگذاری خواهد شد و سوم اردیبهشت برای این مناسبت منتفی است.

 
مراسم روز معمار و اعطای جایزه میرمیرانمراسم روز معمار و اعطای جایزه میرمیران

سوم اردیبهشت ماه سال جاری، جایزه ی میرمیران به برترین پایان نامه ی دانشگاهی اعطا می شود.
در مراسمی كه هم زمان با سومین سال روز درگذشت سیدهادی میرمیران در خانه ی هنرمندان برگزار خواهد شد، ازسوی بنیاد میرمیران به برترین پایان نامه های كارشناسی ارشد و دكترا جایزه هایی تعلق خواهد گرفت.

 
معماران جوان از دست کیارستمی جایزه گرفتندمعماران جوان از دست کیارستمی جایزه گرفتند

به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، مراسم نهمین دوره یادمان و جایزه معماری «میرمیران» و بزرگداشت روز معمار عصر چهارشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه، در خانه هنرمندان ایران و با حضور عباس کیارستمی، سیف‌الله صمدیان و اساتید معماری برگزار شد.

 
سید هادی میرمیرانسید هادی میرمیران

مهندس سید هادی میرمیران(۲۳ اسفند ۱۳۲۳، قزوین - ۲۹ فروردین ۱۳۸۵ برلین) استاد دانشگاه و معمار ایرانی بود.

 
بزرگداشت روز معمار در خانه هنرمندانبزرگداشت روز معمار در خانه هنرمندان

بزرگداشت روز معمار به همت بنیاد میر میران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

 
در مراسم روز معمار عنوان شد:در مراسم روز معمار عنوان شد:

نگرش معمارانه می‌تواند روح شهر را زنده کند/ اهدای جوایز به برگزیدگان هشتمین مسابقه معماری میرمیران.

 
حیاط مرکزی هویت ملی و معماری معاصرحیاط مرکزی هویت ملی و معماری معاصر

زنده یاد مهندس سید هادی میرمیران : نگاهی اجمالی به تاریخ معماری ایران و سایر تمدن های جهان نشان می دهد که هیچ اثر بزرگ معماری وجود ندارد که بر اساس اندیشه ای مدون و روشن شکل نگرفته باشد.

 
جریانی نو در معماری معاصر ایران (مقالات گذشته-1383)جریانی نو در معماری معاصر ایران (مقالات گذشته-1383)

سیدهادی میرمیران : ایران دارای میراث بزرگ معماری جهان است. از کهن ترین بنای مهم معماری ایران یعنی زیگورات چغازنبیل که در حدود 1250سال قبل از میلاد مسیح بنا شده است تا بناهای دوره معاصر ایران، تاریخی بیش از 3هزار سال رادربرمی گیرد.

 
گزارش یادمان جایزۀ معماری میرمیرانگزارش یادمان جایزۀ معماری میرمیران

معمارنت- فروردین امسال هفتمین سال درگذشت «سید هادی میرمیران» بود. در این هفتمین سال به رسم هر اردیبهشت بنیاد میرمیران طی جشنی برای روز معمار، جایزۀ به یادگار مانده از او را به برگزیدگان مسابقۀ طراحی امسال اهدا کرد.