اخبار و مقالات مربوط به جهانی شدن

مشخصات جهانی صنعت ساختمان  مشخصات جهانی صنعت ساختمان

یکصد و پنجاه و دومین گفتمان هنر و معماری - استفاده از "فناوری ها در صنعت ساختمان" پیش از اینکه کارکردی سخت افزاری داشته باشد، مقوله ای نرم افزاری و مدیریتی است. اساس پیش نیاز ورود به هرگونه بحث تکنولوژیکی در این صنعت، مهیا بودن زیر ساخت های نرم افزاری، قانونی، اقتصادی، فرهنگی و حرفه ای آن است. مهیا نبودن این زیرساخت ها نه تنها سودی برای جامعه حرفه ای و مصرف کنندگان آن نخواهد داشت، که موجب اتکای بیشتر به شیوه های سنتی اجرای ساختمان خواهد شد.

 
جهانی شدن جواد اطاعت  جهانی شدن جواد اطاعت

جهاني شدن! واژه‌اي که امروزه در بسياري از موارد با آن روبه‌رو مي‌شويم. کافي است دقايقي را به بررسي رسانه‌هاي صوتي و تصويري اختصاص دهيم؛ در واقع مواجهه با مساله «جهاني شدن» به‌طور جالبي به امري اجتناب‌ناپذير بدل شده و تمامي افراد جامعه در هر سطح از زندگي و آگاهي، به نوعي با اين مساله مواجه هستند. بنابراين موضوع «جهاني شدن» در جامعه کنوني به امري مهم بدل شده که هيچ حد و مرزي نمي‌شناسد و به سرعت در حال نفوذ در سرتاسر جوامع است.

 
راهکارهای جهانی شدن معماری ایرانیراهکارهای جهانی شدن معماری ایرانی

امیر جوانبخت : این روزها در مورد جهانی شدن بحثهای بسیاری شده است و رویکردها و نگرشهای زیادی وجود دارد جهانی شدن معماری ما اصطلاحی است که دو روی سکه دارد و هر دو روی آن می تواند فابل تامل باشد.

 
نشست جهانی شدن معمارینشست جهانی شدن معماری

دومین نشست از سلسله نشست های معماری و شهرسازی با عنوان جهانی شدن معماری آری یا خیر، 7 آذرماه برگزار شد.

 
معماری در فرآیند جهانی شدنمعماری در فرآیند جهانی شدن

هاشم هاشم نژاد :‌ از آن جا که معماری مدرن مرزهای جغرافیایی و تاریخ مندی را از شمول آرمان های خود نفی کرده بود، می توان گفت که از منظر نهضت معماری مدرن ،تاریخ و جغرافیا به مثابه شروط اصلی فرهنگ انسانی نسبت به نوآوری فن آورانه و بیان گرایی تجسمی ، تاثیر بسزایی در تکوین معماری ندارند...

 
معماری جهانی ؛ آری یا خیر ؟معماری جهانی ؛ آری یا خیر ؟

عباس قالیچی ها: از دیر زمان،معماری ساخته انسانها به عنوان سرپناهی برای زندگی کردن بنی بشر بوده است ولی هر چند صدسالی تغییراتی تکاملی در این روند نیاز روزانه انسانها را در زمانهای مختلف به وجود آورده که کماکان از فن آوری ها ومصالح محلی شکل گرفته از احتیاجات و قدرت هنری ایشان استفاده شده است.

 
جهانی شدن معماری و یا جهانی نشدن معماری جهانی شدن معماری و یا جهانی نشدن معماری

بیژن علی آبادی : در این مقال سعی در بررسی و مقایسه هنر معماری در جهان است. در سالیان دور بدلیل بعد مسافت سرزمین ها با یکدیگر هنر معماری هر سرزمین مخصوص به خود بوده است . برخی اوقات بدلیل مودت و دوستی وجه اشتراکهای خاص دو اقلیم در اثر معماری هریک با شباهت در دیگر اقلیم دیده شده و تاثیر معماری آن اقلیم در اقلیم دیگر قابل مشهود است .

 
جهانی شدن یا انحلال ؟!جهانی شدن یا انحلال ؟!

ساناز افتخارزاده : حدود دو دهه است که عده ای می کوشند به بهانه‌ی جهانی شدن فرهنگ و شرايط اقليمی را در طراحی معماری و ساخت بنا ناديده گرفته ، تقليد ، فرم گرايي ، ساختار شکنی و رجوع به کانسپت هايي بی ارتباط با موضوع پروژه را توجيه نمايند ...

 
جهانی شدن و معماریجهانی شدن و معماری

خوب چهر کشاورزی : معماری در کشور کهن ما ، نتیجه پالایش شده جغرافیا ،فرهنگ ،استطاعت مالی و اقتصادی بوده است رفتار آب و هوا ،پستی وبلندیها ،دریاها ،بادها ،جهات جغرافیائی ،جنس خاک و غیره با مردم این سرزمین وفرهنگ برآمده از دو دورۀ بسیار غنی قبل از اسلام وبعد از اسلام ...

 
جهانی شدن یا نشدن معماریجهانی شدن یا نشدن معماری

مهندس مرتضی غفاری پور : اصولا جهانی شدن با اصل تنوع و کثرت متناقض است .تنوع و کثرت در همه ی زمینه ها در طبیعت وجود دارد و لازمه ی بقااست:همینطور در روحیات و سلایق مردم و نیاز های انسان متناسب با محیط و جغرافیای زیست ، سوابق تاریخی و غیره شان.

 
12