اخبار و مقالات مربوط به روز تهران

به بهانه روز تهرانبه بهانه روز تهران

خوبچهر کشاورزی :‌ معمولا رسمی مودبانه در نگارش حاکم است که به موجب آن، حکم برآن شده که نوشته هائی که مخاطب خاص دارند، اولین جمله اش ،نام وعنوان ایشان باشد. منهم خواستم این رسم را بجا بیاورم ولی در انتخاب اسم جا ماندم و دیدم این فقط خداوند است که میداند چندین و چند نفر میتواند مخاطب این نوشته باشد. هر کارشناسی اعم از معمار و یا شهرساز، هر مدیری ،هر مالکی، هر مسئولی وهرآینه خود من به عنوان یک شهروند که میتواند ضرب درn” شود...

 
روز تهرانروز تهران

دکتر غزال کرامتی : در یکصد سال اخیر، تهران توسعه کالبدی وسیعی را از سر گذرانده است؛ فرزند البرز و ری ، که با درختانش شناخته می شد و چنارستان لقب داشت، آنچنان مورد هجوم مهاجران و ساخت و سازهای بی حساب و کتاب قرار گرفت، که خیلی زود از شهری زیبا به اَبَرشهری عظیم تبدیل شد...

 
«روز تهران» با کاشت نهال به پایان رسید«روز تهران» با کاشت نهال به پایان رسید

در روز تهران (یکم آبان‌ماه)، در حالی که اطلاع‌رسانی مناسبی درباره‌ی این روز و برنامه‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده بود، توسط رسانه‌های جمعی انجام نشد، همایش سه روزه‌ی «نکوداشت تهران» در موزه‌ی هنر دینی امام علی (ع) به کار خود پایان داد.

 
پتانسیل نمایشگاه روز تهران بیشتر از این بودپتانسیل نمایشگاه روز تهران بیشتر از این بود

رئیس انجمن هنرمندان نقاش در آستانه به پایان رسیدن نمایشگاه روز تهران معتقد است که نمایشگاهی با این مضمون باید در سطح بسیار وسیعتری برگزار میشد.

 
«روز تهران» گرامی داشته می‌شود«روز تهران» گرامی داشته می‌شود

رییس هیأت مدیره‌ی انجمن مفاخر معماری ایران گفت: با هدف معرفی تهران به بومی‌های این شهر، «تاریخ تهران»،‌ «زبان تاریخ تهران»، «جامعه‌ی تهران» و «باغ ایرانی در تهران» در مراسم سه روزه‌ی «نكوداشت روز تهران» مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرد.