اخبار و مقالات معماری و شهرسازی - انجمن مفاخر معماری ایران

خاطرات هميشه زنده خاطرات هميشه زنده

بعد در دوران اشكانيان، پايتخت ايران در همانجا باقي مي‌ماند و سوريه مهم‌ترين مرز براي حفظ ايران مي‌شود و حتي مسلمانان، وقتي مي‌توانند ايران را فتح كنند كه ابتدا شام را فتح كرده باشند و اين لشكريان شام هستند كه با پيوستن به مسلمانان، امكان شكست ايرانيان را فراهم مي‌كنند

 
لزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستيلزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستي

به ‌تازگي بحث‌هاي پيرامون يك اقامتگاه بوم‌گردي در جزيره هرمز موجب واكنش‌هايي ميان موافقان و مخالفان اين پروژه شد كه البته تازگي نداشت، درواقع چيزي كه اهميت دارد و در حال فراموشي است،

 
تغيير اجتماعي با تحول اجتماعي هم‌ارز نيست تغيير اجتماعي با تحول اجتماعي هم‌ارز نيست

آيين مجازي افتتاحيه اولين كنفرانس مديريت دگرگوني‌هاي اجتماعي شامگاه اول دي ۹۹ در صفحه اينستاگرام كميسيون ملي يونسكو - ايران به صورت زنده برگزار شد. در اين نشست تفاوت مفهوم‌هاي «تغييرات» و «تحولات» اجتماعي با حضور دبيركل كميسيون ملي يونسكو-ايران و معاون فرهنگي اجتماعي وزير علوم بررسي شد.

 
آدم برفي‌هاآدم برفي‌ها

وضعيت يك مهاجر را مي‌توان كم و بيش با واژه «معلق» توصيف كرد.
در امثله فارسي آمده كه «نه در غربت دلم شاد و نه رويي در وطن دارم...».

 
مرگ اولجايتو مرگ اولجايتو

فرمانروايي‌اش نزديك به 13 سال طول كشيد و گيلان را كه تا آن زمان از تعرض مغولان در امان مانده بود

 
و آن حقيقت ناگفتني و آن حقيقت ناگفتني

يك عده آن حقيقت روشن را مي‌گويند

يك عده آن حقيقت ناگفته را مي‌گويند

من آن حقيقت ناگفتني را مي‌گويم

 
نون . دال متهم جديد پرونده 32528 نون . دال متهم جديد پرونده 32528

«وقتي كه آزموده داشت ادعانامه را مي‌خوند و ضد مصدق حرف مي‌زد، مصدق سرش روي ميز بود، گوش نمي‌كرد يا گوش مي‌كرد و توجهي نداشت».

 
يلدا هميشه يلدا نيست يلدا هميشه يلدا نيست

شب يلدا براي عموم ايرانيان شبي فراموش‌نشدني با همه آداب و رسوم خود است. نزديك به چند هزار سال است كه آخرين شب پاييز كه تاريك‌ترين و درازترين شب سال است توسط ايرانيان جشن گرفته مي‌شود و با آيين‌ها و رسومات مختلفي در اين شب در كنار هم سپري مي‌كنند.

 
آسيب‌شناسي حس عدم رضايتمندي آسيب‌شناسي حس عدم رضايتمندي

امروزه احساس رضايتمندي يكي از نشانه‌هاي اساسي سلامت روان به شمار مي‌رود.
چرايي نارضايتي از خود و دنياي پيرامون براي هر فردي مي‌تواند دلايل و ريشه‌هاي خاص خود را داشته باشد. اما برخي فاكتورها را مي‌توان به صورت مشترك مورد توجه داشت. شايان ذكر است جامع هدف اين گفتار، جامعه بزرگسال و سطوح متوسط به بالاي شهروندان است كه از هياهو و تلاطم جواني گذر كرده و به نظر بايد در شرايط با ثبات و رضايتمندي از زندگي قرار داشته باشند.

 
لطفا خوابگاه را تخليه كنيد لطفا خوابگاه را تخليه كنيد

 

كسي كه تجربه زندگي در خوابگاه دانشجويي را داشته باشد، مي‌داند كه (به‌خصوص در دانشگاه‌هاي دولتي) پيدا كردن ذره‌اي حريم شخصي و خلوت به روياي دور از دسترسي مي‌ماند.

 
