تاریخ آخرین ویرایش : شنبه،5-12-1396
تعداد بازدید :691

تأثیر رنگ طلایی – آبی در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی (رنگ پردازی و چیدمان)

رنگ ها در دکوراسیون داخلی به سه روش اساسی عمل می کنند: فعال، غیر فعال و خنثی. افراد  به راحتی می توانند رنگ هر قسمت از منزل خود را بر اساس نظر و سلیقه ی شخصی تطبیق دهند. رنگ های روشن، پر نوری و گستردگی را دارا هستند و ترکیب بخش های خانه به نظر بزرگ تر و روشن تر می آید. رنگ های تیره پیچیده و گرم هستند؛ آنها اتاق های بزرگ را با ظاهری صمیمی تر ارائه می دهند.

در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر داشته باشید که هر رنگ اثر روانی خاص خود را دارد. درباره ی اینکه چگونه بعضی رنگ ها در شما احساسی ایجاد می کنند، فکر کنید؛ آنها می توانند تمام احساسات را از آرامش تا خشم تحت تاثیر قرار دهند، در این رابطه عکس العمل افراد به فاکتورهای متعددی نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، به تجربه های خاص فردی بستگی دارد.  برای ایجاد هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد آرامش رنگ ها را خردمندانه انتخاب کنید؛ بعضی از رنگ ها ممکن است اثرات معکوس بر افراد داشته باشند.

رنگ طلایی، یکی از رنگ ‌های زنده و شفاف در دکوراسیون منزل است. استفاده از این رنگ در وسایل منزل باعث بیدار شدن احساسات و سرزندگی می ‌شود و به شما نیرو می بخشد تا آنچه را که باعث رضایت خاطرتان می‌ شود پیدا کنید.

رنگ طلایی دارای طیف ‌های رنگی سرد و گرم است. سایه‌ های طلایی گرم شامل رنگ مایه ‌های مسی، کاراملی و… است و رنگ‌ های طلایی سرد شبیه به پوست لیمو عمانی که رنگی بسیار سنگین و پر جلوه است، دیده می ‌شود. طلایی سرد هنگامی که با رنگ ‌هایی مثل فندقی یا عنابی که از خود سایه ‌های قرمز ساطع می‌کنند ترکیب شود، منظره‌ای بسیار خیره‌ کننده در دکوراسیون منزل خلق می‌کند.

چنانچه دکوراسیون منزل تان را با رنگ ‌های طلایی بیارایید متوجه می ‌شوید که چقدر خانه دلباز و روشن می‌شود. فضای خانه با استفاده از رنگ ‌های طلایی، زرد و آبی کم ‌رنگ درخشش خاصی پیدا می‌کند و اتاق‌هایتان  جلوه‌ای خاص به خود می‌گیرند. گویی که تابش نور خورشید در تمام ساعات روز، در خانه شما گسترده شده است. مبلمان ، فرش‌ها، پرده‌ ها و کوسن‌ ها، در اتاقی با ترکیب رنگ طلایی و آبی بسیار شکیل هستند.

 

dekor

decor 2

دکور 3

هنگامی که مبلمان، فرش، پرده و بقیه وسایل مورد علاقه خود را پیدا کردید، در طراحی داخلی هر اتاق تعداد رنگ را به سه یا چهار رنگ محدود کنید. تعداد رنگ که از حد بگذرد، اتاق شلوغ و بهم ریخته به نظر می سد.

رنگ طلایی درخشش دارد. پس احتیاج به استفاده از نور موضعی در فضا وجود ندارد چون باعث می‌شود از جلوه رنگ طلایی کاسته شود و زمانی که طلایی در معرض مستقیم نور قرار می‌گیرد، درخشش آن چشم را آزار می‌دهد. برای دکوراسیونی با رنگ طلایی حتماً باید از نورهای آفتابی در فضا استفاده کرد(در فضاهای کلاسیک چنین ترکیبی استفاده می شود). اغلب مردم به طراحی داخلی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها می‌دهند. استفاده ماهرانه از رنگ طلایی در این فضا منجر به خلق فضایی مجلل می‌‌شود. استفاده از ترکیب رنگ طلایی -آبی و طلایی -مشکی در دکوراسیون پذیرایی بسیار جواب می‌دهد. همچنین پارچه‌های ابریشمی طلایی رنگ برای پرده و کوسن مناسب هستند اما باید در نظر داشت که اگر برای پرده در حجم زیاد استفاده شود، بهتر است زمینه پرده، رنگی به غیر از طلایی داشته باشد و فقط نقوش پارچه، هاله ای طلایی رنگ باشد. این نکته رنگ طلایی را پخته تر و جذاب تر به نمایش می‌گذارد.

5555

 

اتاق خواب

دکوراسیون قهوه ای از انواع دکوراسیون های شیک و مدرن برای اتاق خواب است و شما می توانید این رنگ خنثی را در فضای اتاق خواب با سایر رنگ های مناسب ترکیب کنید. اگر تمایل دارید فضای اتاق خواب تان مجلل و لوکس به نظر برسد می توانید رنگ طلایی را با رنگ قهوه ای ترکیب کنید. از رنگ طلایی می توانید برای سایر وسایل اتاق خواب نظیر لامپ و بالش و تجهیزات نورپردازی و تزیین دیوار استفاده کنید. 

دکوراسیون

دکور 8

9999

 

و در پایان از اینکه به عنوان یک معمار، خانه ام بر اساس اصول رنگ در دکوراسیون داخلی طراحی شده است بسیار خوشحالم.

 

                                                                                                    عباسی

 نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید