تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :642

تاریخ شفاهی آتش نشانی شهر اسکس

به موزه آتش نشانی اسکسEssex در گرایزGrays، در انگلستان،  9 هزار و پانصد پوند کمک مالی شده است. 
به موزه آتش نشانی  اسکس مبلغ 39هزار و پانصد پوند برای راه اندازی طرح تاریخ شفاهی آتش نشانی و خدمات ایمنی اسکس کانتی (شهرستان) اختصاص داده شد. 
این مبلغ که توسط بنیاد هریتج لاتاری Heritage Lottery Fund تامین گردیده، برای ثبت خاطرات ماندگار آتش نشانان سابق و کارمندان ستادی استفاده خواهد شد و در این راستا برای دسترسی به محیط موزه، فضای مجازی با استفاده از تلفن همراه و آی پد نیز ایجاد خواهد شد. 
موزه آتش نشانی اسکس در خیابان هاگ لین Hogg Lane، در گرایز به بازدید کنندگان این فرصت را می دهد تا با نگاه خاصی به تاریخ خدمات آتش نشانی اسکس بنگرند. 
در موزه، مجموعه ای از موتورهای آتش نشانی، وسایل اطفاء حریق، لباس و تعدادی عکس، نگهداری می شود. 
در این مجموعه که توسط راجر پیکت Roger Pickett، آتش نشان سابق گرایز جمع آوری و راه اندازی شده، بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک ببینند که آتش نشانی چگونه با پیشرفت فن آوری و با گذر زمان تغییرو پیشرفت کرده است. 
آندری مک آلیستر Andrea MacAllister، مدیر موزه گفت: «این طرح، خاطرات را حفظ نموده و باعث ماندگاری زحمات مردان و زنانی خواهد شد که کمک نموده اند تا  خدمات آتش نشانی و ایمنی اسکس شکل بگیرد و از طریق آن جان کسانی که در این شهر زندگی می کردند حفظ شود.
با این اقدام نه تنها آن خاطرات حفظ خواهند شد، بلکه کمک می کند تا جوانان با تاریخ خدمات ایمنی آشنا شده و با شنیدن صدای همان افرادی که در آن تاریخ زندگی می کردند، از آنها یاد بگیرند.»

 

بررسی و نوشته:علی محمدآزاده

منبع: سایت هفته نامه تاریخ شفاهی

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

 

موضوعات مرتبط : تاریخ شفاهی    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید