تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :7921

مصر

فرخ باور - مصر فرخ باور - مصر
تاریخ معماری جهان 1390.91. مصر. هرم بزرگ جیزه. هرم خوفو.
اهرام ثلاثه. مکان تلاقی مدار 30 درجه ی شمالی با نصف النهار 30 درجه ی شرقی
فرخ باور - مصر

پیرامید. پیرا یعنی آتش. آمید یعنی درون. Secret Power of Pyramids:Bill Schuld. Ed Pettit

هرم بزرگ خوفو: ارتفاع: 146.6 متر. اضلاع قاعده از 230.26 تا 230.45. زاویه سطوح نسبت به افق 51.51 درجه. عدم تقارن کامل هرم نه از روی دقت کم بل عمدی است زیرا در صورت تقارن کامل، انعکاس انرژی کیهانی درون هرم احتمالا یکدیگر را خنثی می نمود یا آنچه را که در درون داشت می سوزاند. ارتفاع اطاق پادشاه یک سوم ارتفاع از قاعده. اندازه های اطاق پادشاه: طول 20 کوبیت. عرض 10 کوبیت. ارتفاع 5 کوبیت ضربدر رادیکال 5 . قطر اطاق 25 کوبیت. قطر وجه کوچک 15 کوبیت. این مثلث قائم الزاویه 15 و 20 و 25 کوبیت همان مثلث قائم الزوایه ی ایزیاک با اضلاع 3 و 4 و 5 است که هزاران سال بعد به نام فیثاغورث ثبت می شود. کوبیت= ذره مقدس= 52.5 سانتی متر برابر با یک میلیونیم جابجایی زمین در یک ثانیه روی مدار استوا. چگالی سنگ گرانیت درون اطاق 5.7 برابر با میانگین چگالی کره زمین.

هرم خفرن : ارتفاع 143.87 متر. ضلع قاعده 215.16 متر. میل سطوح نسبت به افق 52 و 53 درجه.

هرم میکرینوس: ارتفاع 65.6 متر. ضلع قاعده 104 و 102 متر. میل 51.2 درجه

ابولهول = Sphinx . جهت یاب اعتدال بهار و پائیز. در میان دو پنجه ی ابولهول یک اوبلیسک قرار داشته که با اندازه گیری سایه ی آن، و با اندازه گیری حرکت ستارگان با سطح شیبدار نوک آن، مانند یک تقویم نجومی کار می کرد.

هرم بزرگ جیزه. خوفو:ناپولئون بناپارت در روزهای آخر عمر در جزیره سنت هلن گفته بود: "گفتنش حالا چه فایده دارد؟ اگر هم بگویم باور نخواهید کرد!". او، هنگامی که در 1799 مصر را فتح کرد خواسته بود مدتی را تنها در اطاق فرعون که در مرکز ثقل هرم خوفو است بگذرانداما بسیار رنگ پریده و آشفته از آن بیرون آمده بود و هیچ گاه آن تجربه را بازگو نکرد. با تجربه ی پژوهشگران دیگر، به نظر چنین آمد که این اطاق قدرت پیش بینی بوجود می آورد و به نظر پژوهشگران، ناپلئون جوان آینده ی خود را در لحظاتی که در اطاق فرعون گذراند دیده بود.

فرخ باور - مصر

یکی ازحوادث عجیب کره ی زمین در سرزمین مصر و پیرامون تقاطع مدار 30 درجه و نصف النهار شرقی 30 درجه با ساخت اهرام ثلاثه و به اصطلاح ابولهول اتفاق افتاده است. اهرام ثلاثه و اهرام دیگر در جهان، مانند دایره های سنگی استون هنژ و آثار مشابه دیگر در جزایر انگلستان و آثار سنگی بزرگ دیگر در آمریکای لاتین یا سرهای بزرگ در جزیره ی پاسکوا (ایستر) اتفاقاتی هستند که هنوز چگونگی آن ها، برغم کوشش بسیار زیاد پژوهشگران آشکار نشده و نظر دانشمندان نسبت به ساخت و ماهیت و دلیل آن ها بسیار متفاوت است. ما معماران به معماری آن ها نگاه می کنیم اما باید دلیل آن را جست. دانشمندان ژاپنی کوشیدند سنگ هایی را از کوه های اسوان به کنار نیل بیاورد اما کشتی خیزرانی هنگام خالی کردن سنگ در ساحل غربی نیل واژگون شد و پروژه رها شد. گروه دانشمندان آمریکایی نیز پس از صرف هزینه ی هنگفت، کار آزمایشی را نیمه تمام رها کرد. تازه، آن ها سنگ های 2 و 3 هزار کیلویی را جابجا کردند و نه سنگ های هفتاد هزار کیلویی را.

سازندگان هرم جیزه مدارها و نصف النهارها، قطر زمین و سرعت گردش آن در مدار استوا را می شناختند. اوبلیسک هایی که اروپایی ها و آمریکایی ها بعنوان تحفه با خود بردند، روی یک نصف النهار یا یک مدار به فاصله ی معین قرار داشتند و با برش شیب دار نوکشان وسیله هایی برای اندازه گیری فاصله ی زمانی حرکت ستارگان بوده تا با رصد ستارگان و سرعت دوران زمین طرز اندازه گیری مدارهای زمین را یاد بدهند. ضریب هایی که هزاران سال بعد با نام یونانی پی و فی، یا به نام تناسبات طلایی مصطلح شدند در تمام اجزائ این هرم موجود است. این سازندگان آثار خود را در جاهای خاصی که زمین دارای انرژی و میدان مغناطیسی بزرگی است ساخته اند. زمین شناسی مدرن دریافته که پوسته ی زمین در جاهای خاص دارای میدان مغناطیسی نیرومندیست که مشهورترینش همان مثلث برمودا است و تمام کره ی زمین رامانند یک دینام فرض کرده و هنگام کسوف و خسوف مکان و توان مغناطیسی این مکان ها را اندازه گیری می کنند. سازندگان اهرام و استون هنژ به این خصوصیات آشنا بودند و چنین سازه هایی را برای اندازه گیری و آزمایش و یاد دادن ساخته اند. آن ها ماهیت زمین و سیستم شمسی را می شناختند و هرم جیزه را مانند یک آنتن فضایی، و یک شکل هندسی متناسب با شکلی که اگر نوک آن در قطب شمال باشد قاعده اش مدار استواست، و یک دستگاه برای تمرکز انرژی کیهانی و ماشینی برای ارتقا دانایی و توانایی انسان، و دادن قدرت پیش بینی، همانطور که ناپلئون دچار آن شد، ساختند. بعضی از این پژوهشگران از "جسم انرژی" یا به قول ویلهلم رایش روانشناس اتریشی "جسم سماوی" صحبت کردند، که وقتی از کالبد جدا می شود به مکان یا زمان دیگری می رود و مانند خواب دیدن و رویا می ماند و اغلب کسانی که تصادف کرده و بیهوش شده اند جسم خود را از بالا دیده اند. چنین حالتی گویا در درون اطاق فرعون روی داده است اما اغلب ماجراجویانی که در آن اطاق بسر بردند هیچگاه سخن نگفتند یا نیمه تمام حرف زدند. اسامی این دانشمندان وجود دارد.

فرخ باور - مصر

احتمالا دستگاه استون هنژ می توانست نیروی میدان مغناطیسی زمین را هنگام کسوف و خسوف اندازه گیری کند. آن ها چه کسانی بودند؟ چه زمانی این دستگاه ها را مانند یک سیستم و یک شبکه ی جهانی ساختند؟ برسر تمدن آن ها اگر خاکی بودند چه آمد و اگر از کرات دیگر بودند کجا رفتند، سئوالاتی است که هر یک از گرایش های علمی پاسخ متفاوتی به آن داده اما هنوز از پاسخ مناسب بسیار دور هستیم و از جمله دانش عملی انسان هنوز بر نیروی ثقل چیره نشده و آن را مانند "قالی حضرت سلیمان" در کنترل در نیاورده ایم. هرچه هست، آنها باعث شدند جهشی تاریخی در توانائی های علمی و دانش و تمدن بشر بوجود بیاید که پس از مصری ها، در تمدن سومر و بابل و ایلام توسط زیگورات ها، که دستگاه هایی برای اندازه گیری حرکت ستارگان و سیاره ها و تهیه ی سالنامه ها بودند، در میان رودان و ایران ادامه یافت و طالس فنیقی و شاگردان یونی اش آخرین نمونه آن است، دانشی که با افلاطون و ارسطو پایان یافت و با قرون سیاه در اروپا از حافظه ی تاریخی حذف شد تا دوباره توسط دانشمندان مسلمان و عرب از اسپانیا به اروپا راه بیابد.

هرم خوفو یا به قول یونانی ها خئوپس مانند یک موجود زنده یا یک دستگاه روشن و فعال به نظر می آید. روی نوک صاف و کوتاه شده ی آن روزگاری یک گوی طلایی بوده که انقلاب تابستانی و زمستانی را نشان می داد، و هنوز هم انرژی الکترو استاتیک ساطع می کند و پژوهشگران را برق گرفته، اما درون آن دارای انرژی الکترو مغناطیسی است که ملکول دو قطبی آب را پراکنده می کند و یک هندوانه ی 5 کیلویی را در چند روز به اندازه ی یک پرتقال در می آورد. گل را خشک می کند و رنگ و بویش را بیشتر می گردد. اگر یک تیغ را افقی در جهت شمال مغناطیسی زمین بگذاریم ملکول های آب از لبه ی تیغ کند شده به بیرون پرتاب شده و تیغ دوباره و چند باره تیز میشود. هرچیزی در آن جا بدون کپک زدن خشک شده نگهداری می شود. عسل سفت و سخت می شود. و این ها تنها جزئیاتی از توانائی هایی است که هنوز کار می کند. چند دهه پیش پس از هربار که پژوهشگران از هرم خوفو عکسبرداری الکترونیک انجام دادند یک پاسخ متفاوت گرفتند و دانشمندان گیج شده و گفته اند "هرم ما را دست می اندازد!".

عجایب مصر و رازها و علامت ها و پیام های اهرام ثلاثه و هرم بزرگ جیزه، خوفو هنوز مساله ی پیچیده ای باقی مانده است و حتی در مورد زمان ساخت اهرام ثلاثه یا ابول الهول نیز میان تاریخ نویسان و باستان شناسان و دانشمندان و پژوهشگران توافق وجود ندارد. ریاضی دانان تعجب می کنند چگونه سازندگان هرم خوفو توانستند از عدد فی و پی و سینوس و کوسینوس و تانژانت و کتانژانت آگاه باشند و اندازه های ذرع مقدس متناسب با حرکت استوایی زمین یا فاصله با خورشید باشد. آن ها اغلب داستان را یکطرفه و به نفع دانش خود می بینند و کمتر می پرسند اگر چنین است پس چقدر نکات و اسرار دیگری هنوز در اهرام مصر و در هرم بزرگ جیزه نهفته است که نمی دانیم؟! دانشمندان سخت بپذیرند استون هنژ یا هرم خوفو نسبت به دانش امروزی در سطح بالاتری قرار داشته و دارد. آگر موضوع بدین شکل مطرح شود می توان حدس زد اهرام ثلاثه برای بشریت پیام داشته و در فراگیری هندسه و مثلثات و ریاضیات و نجوم و علوم و در ارتقا و جهش دانش انسان موثر بوده اند. جنگ و خود خواهی باعث شد انسان گنج پرستی مانند مامون خلیفه ی عباسی در 850 میلادی، با آتش و سرکه به جان اهرام بیفتد و دل و روده اش را در بیاورد و این منبع انرژی یا مرکز گردآوری انرژی کیهانی را به کالا تبدیل کند. سری به مصر بزنیم و نگاه کوتاهی به هرم خوفو بیاندازیم.

تمدن کهن مصر در طول رود نیل 1000 کیلومتری بوجود آمد که طغیان های سالانه و مرتب آن به آرامی و نه سیل آسا حدود 9 متر بالا می آمد (تا هنگام ساخت سد اسوان) و کرانه های خود را از 6 تا 9 کیلومتر زیر آب و گل فرو می برد و باعث حاصلخیزی سواحل و دلتای بزرگ و برکت کشت غلات و حبوبات می شده است. جنوب مصر را جونکو یا خیزران و شمال آن را زنبور عسل می گفتند و تمدن باستانی مصر روی هماهنگی و وحدت این دوگانگی شمال و جنوب، سفلی و علیا و بالا آمدن و فروکش آب استوار بود. باد مساعد از شمال به جنوب در چهار پنجم سال کشتی رانی روی نیل را در خلاف جهت حرکت آب آسان می نمود و مصریان تا مصر جنوبی پیش می رفتند و خیزران برای کشتی سازی بر می گرفتند. طغیان نیل از آغاز تابستان آغاز و چندین ماه به درازا می کشید. برای درک این تمدن و اعتقادات و مناسبات و فرهنگ تا معماری آن ها، مانند هر تمدن و معماری دیگر، نباید آن را از چشم انداز امروز نگریست. باید به همان زمان رفت و با مردمش قاطی شد تا بتوان آن را در بستر تاریخ و شرایط خود به چشم دید و با گوش شنید. زمانی که کشاورزان بدون سالنامه و گاهنامه نمی توانستند به موقع برای طغیان نیل آماده و جابجا شوند. کسانی که علم نجوم را می شناختند به نام خدایان آسمان و زمین توسط فرعون و کاهنان جابجایی کشاورزان را قبل از آغاز طغیان سازمان می دادند. بدین معنا، پادشاه فرعون یک دانشمند و یک ستاره شناس و یک دانا به علوم زمین و آسمان، یک مدیر و در ضمن یک ورزشکار و یک جنگجو بود و با پادشاهان و امپراتوران خوش گذران دوره ی انحطاط روم یا سلاطین فاسد و حرمسراهایشان شباهت نداشتند. اتفاقاتی که در این سرزمین روی داده بیشمار و عجیب است و معماری و ساختمان هایشان نیز زیاد. اما این مبحث را روی دو مورد اساسی و بحث برانگیز متمرکز می کنیم. زمان و علامات.

زمانی را که باستان شناسان برای ساخت اهرام و ابولهول در کتاب های تاریخ نوشته اند بسیار متنوع است و از 4600 تا 7600، اما گاهی تا 12000 سال پیش جابجا می شود و می توان به هرکدام از آن ها یک سیکل نجومی 25840 ساله نیز اضافه نمود و به قبل از آخرین دوره یخبندان نیم کره ی شمال به عقب برگردیم. اگر به تن و بدن بزرگ ابولهول و سر کوچک آن نگاه کنیم متوجه عدم تناسب آن ها می شویم. در واقع سر فرعون را حدود 4560 سال پیش روی بقایای تندیس یک شیر بزرگ تراشیده اند و این به اصطلاح ابولهول وحشتناک در حقیقت یک شیر متناسب و بلند و بزرگ بوده که بر اثر فرسایش آب، آن هم بیشتر فرسایش عمودی و نه افقی، کوتاه شده بود و سر فلان فرعون را در جایی که گردن شیر بوده تراشیده اند. بعضی از باستان شناسان و ستاره شناسان، مبدا تاریخ ساخت ابولهول و اهرام ثلاثه را به 12000 سال پیش به عقب می برند. بعضی از باستان شناسان بر اساس زاویه ی 26 درجه ای ورودی هرم در وجه شمالی، به عنوان تلسکوپ، سن آن را تخمین زدند، ستاره شناسان دیگر همین کار را با کانال هایی تنظیم کردند که در جبهه ی شمالی و جنوبی شیب 45 و 31 درجه دارند، و برای این کار چند دلیل دارند.

فرخ باور - مصر

( بیشتر نقاشی های دیواری و نقش های برجسته به نظر یک مدرسه برای آموزش مدیریت کار و حرفه و ساخت ابزار کار و طرز استفاده از آن و ساخت ظروف و انبارداری و ذبح حیوانات و کار روزمره را نشان می دهد و منظور تزیین نبوده است. نقش های دیگر نیز حاوی پیام است.)
میانگین انحراف زاویه ی کنونی اهرام مصر نسبت به شمال جغرافیا، بنابر کتاب "اسرار ساختمانی هرم بزرگ گیزا"، گرد آورنده دکتر حسین کشی افشار Mysteries of the Great Pyramid: André Puchan. و L'astronomie egyptienne depius les temps les plus reculé: Eugene Michael Antonioni

فرخ باور - مصر فرخ باور - مصر
3.4 درجه در جهت عکس حرکت ساعت است.

برای آن نیزچند دلیل آورده شده. ساده ترین آن حرکت چرخشی تکتونیک قاره ی آفریقاست. اما اگر در طول این مدت کوتاه چنین چرخشی اتفاق افتاده باشد اهرام می بایست در جهت حرکت ساعت می چرخیدند. حرکت تکتونیک قاره ی آفریقا در همان جهتی نیست که شبه جزیره ی عربستان حرکت کرده و از آفریقا جدا شده. دلیل دیگر سیکل نجومی کره ی زمین است. محور زمین هنگام حرکت انتقالی به دور خورشید به موازات خود حرکت نمی کند و دارای یک حرکت نوسانی به شکل دو مخروط است که نوکشان روی مرکز زمین و قاعده ی آن ها در دو قطب زمین باشد وهر 72 سال یک درجه جابجا می شود. سیکل نجومی تقریبا 25840 سال توسط لاپلاس، بسل و نیه رن محاسبه شده و هر نقطه از کره ی زمین پس از 25.840 سال به جای خود بر می گردد. یک دانشمند آمریکایی کره ی زمین را در جهت عکس همین سیکل نوسانی به عقب برده و آنگاه که به 12000 سال پیش رسید متوجه شد کانال هایی که به نظر هواکش می آمدند به تلسکوپ رصدخانه ی ستارگانی تبدیل شدند که مصریان باستان ستایش می کردند، مانند ستارگان اوریون یا کمربند جبار و سیریوس و یا ستاره ی شمال که راهروی ورودی هرم در امتداد آن قرار داشته و بنابر این محاسبات، ساخت هرم خوفو در این دوره، پس از پایان دوران یخبندان آغاز شده است.

در ضمن اگر همین نوسان را 12000 سال عقب ببریم، زاویه ی سه ستاره ی اوریون که امروز مانند عکس پایین هست به 45 درجه نزدیک شده و با موقعیت جغرافیایی اهرام ثلاثه روی زمین منطبق می شود و عجیب تر این که روی بخشی از منحنی حلزونی فیبوناچی قرار می گیرند. 12000 سال پیش، ابولهول امروز نیز به شیر بزرگی بوده که صورتش روبروی صورت فلکی شیر قرار می گرفت که مصریان باستان ستایش می کردند و در تعادل بهار، نوروز، هنگام طلوع آفتاب روی افق ظاهر می شد. اخباری از گذشته رسیده و مورخان به آن اشاره کرده اند که هنگام ذوب آخرین یخبندان، همان اتفاقی که در تورات به شکل سمبلیک به نام توفان نوح آمده، مصر نیز دچار سیل بزرگی از طرف کوه های کلیمانجارو و کنیا شده که سنگهای آهکی شیر غول پیکر را به صورت عمودی دچار فرسایشی شدید کرده است .

اگر این نظریات دانشمندان را در نظر بگیریم می توانیم سال ساخت اهرام و ابولهول را که معمولا به فرعون خوفو (از 2589 تا 2566 قبل از میلاد) نسبت می دهند، بعنوان یک فرضیه به 12000 سال پیش عقب ببریم. شاید یک سیکل نجومی هم به آن بیفزاییم. گفته شده تمام این فرضیه ها و رمز های دیگر روی سنگ های خارای قرمز رنگ صیقل خورده ی پوشش هرم ثبت و ضبط شده بود که شوربختانه با مجوز صلاح الدین ایوبی، به بهانه ی معدن سنگ، برداشته شده و نابود شده است. آیا حقیقت اینقدر خطرناک بود؟

فرخ باور - مصر فرخ باور - مصر
ستارگان اوریون                                                        سیکل نجومی 25800 ساله
فرخ باور - مصر
نوسان محور زمین 2.4 درجه
فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصر
تندیس غول آسا و متناسب شیر پیش از فرسایش و تراش سر فرعون.
فرخ باور - مصر طالع شیر
فرخ باور - مصر
جز این که راس هر سه هرم روی قوس فیبوناچی قرار دارد، جای ابوالهول روی محور شمال جنوب، تناسبی میان دو ضلع مستطیل بوجود می آورد که برابر با عدد فی است
فرخ باور - مصر

عدد فی در هرم بزرگ جیزه و تناسبات طلایی فیبوناچی:

2+1=3 3+2=5 5+3=8 8+5=13 13+8=21 21+13=34 34+21=55 55+34=89
1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 610 1087 .....
89/55= 1.618181= عدد فی
55/34= 1.617647
34/21= 1.619047
و برعکس:
55 تقسیم بر 89= 0.617977= فی پریم
34 تقسیم بر 55= 0.618181

فرخ باور - مصر AB/BC=AB/BD=AD/DC'= fi =1.618033

این تناسبات در پنتاگن یا پنج ضلعی نیز وجود دارد. اگر یک مثلث قائم الزاویه ترسیم کنیم که قاعده ی آن برابر با یک و ارتفاعش ریشه فی باشد، وترش برابر با فی و شیب آن با شیب چهار وجه هرم خوفو برابر می شود. قطر دایره ای که قاعده ی مربع حرم خوفو را دربر می گیرد برابر با ارتفاع این هرم است. زاویه میل (inclinazione)سطوح هرم نسبت به سطح افق 51.51 درجه بوده و کتانژانت آن 0.7853 تقریبا یک چهارم عدد پی می باشد. جمع وترهای قاعده ی هرم 25.837 ذرع مقدس و برابر با 25840 سال سیکل نجومی است. و هرم خوفو پر است از این اسرار و تا کنون کسی درنیافته چگونه در آن زمان چنین دانشی وجود داشته زیرا توان دانش بشر هنوز به دانش انتقال سنگ هایی بزرگ و یک پارچه ی شالوده ی هرم خوفو و دلیل این که تیغ در جهت شمال مغناطیسی زمین تیز می شود و گل تازه می ماند نرسیده است.

فرخ باور - مصر
به زاویه 72 درجه نیز دقت شود. این موج انرژی اطراف مرکز تقل هرم + می چرخد.
فرخ باور - مصر

اندازه گیری شعاع کره ی زمین.

از اراتوسته نس یونانی گفته شده که شعاع کره ی زمین رااو یافته است (250 قبل از میلاد مسیح) زیرا بطلمیوس سوم از او خواسته شده بود طول قوس نصف النهاری که از اسکندریه می گذشت را محاسبه کند. اما او خودش نوشته شایعاتی از وجود چاه عجیبی را شنیده بود که نور خورشید در آن گم می شده و ساخت آن به زمان دور بر می گشته و او به سراغش می رود. آن چاه روی مدار سرطان در جنوب اسوان کنونی قرار داشت و آفتاب ظهر انقلاب تابستانی اول تیر برای لحظه ای ته آن را روشن می کرد. او چاه دیگری در اسکندریه با همان دهنه ساخت. فاصله ی میان این دو چاه را برابر با 5000 استادیو یا 925000 متر امروزی بدست آورد و با اندازه گیری عمق نور خورشید در همان ظهر در چاه اسکندریه که مورب می تابید، زاویه ی 7 درجه را پیدا کرد و با تناسبات طالس شعاع زمین را ( دوباره) بدست آورد. آنگاه او نیم درجه قوس نصف النهار میان اسکندریه و ممفیس را برابر با 923.9 متر اندازه گرفت که برابر با جمع چهار ضلع قاعده ی هرم خوفو برابر با 923.5 می شد.

فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصر
1- ورودی هرم در ضلع شمالی با زاویه 26.34. 2- نقب مامون. 3 سه سنگ بزرگ برای مسدود کردن راهروی سربالایی. 4- امتداد راهروی ورودی 5- چاه 6- راهروی سربالایی با همان زاویه 26.34 درجه. 7- اطاق "ملکه" 8- راهروی افقی 9- گالری بزرگ 10- اطاق "فرعون و تابوت" و "هواکش" جنوبی با زاویه 45 درجه و شمالی 31 درجه. 11- اطاق کوچک انتظار.

پیامی که هرم خوفو می فرستد فعلا از توانایی علمی بشر بالاتر است. بسیاری از کلید ها برای گشودن معماها و اسرار هرم خوفو را خود خلیفه ها و سپس سلاطین عثمانی و استعمارگران اروپایی و آمریکایی از بین برده و در موزه ها پخش کردند. راز و زمز هایی که تا کنون در تناسبات و اعداد "طلائی" یافته شده برای نمایش توانایی ها و مبهوت کردن انسان در آن زمان یا در این زمان نیست بل تناسباتی است طبیعی و کیهانی که خود بخود، مانند کریستال"الماس" یا دانه های برف، به کاملترین ساختار تبدیل شده و می تواند انرژی کیهانی را در خود ضبط و ثبت کند. آزمایش های انجام شده نشان داده که به اصطلاح اطاق فرعون یا اطاق ملکه و در گاهی آن و زاویه ی سقف ها و خود هرم باعث تراکم انرژی می شود که 7 چاکرای انسان را باز می کند. تناسبات طلایی که سپس به فیبوناچی موسوم شد تناسباتی است که مانند ارتعاش و صوت در حقیقت از زمان ساخت کهکشان و"بیگ بنگ" یا "بانگ بزرگ" وجود داشته و بهترین تناسبات را در معماری ایجاد می کند. در نظر نگرفتن آن باعث ناهنجاری و عدم تمرکز حواس یا عدم رفع خستگی می گردد، و در موسیقی، بیشتر از تمام هنرهای دیگر نا موزونی و نا هنجاری بلافاصله حس می شود.آیا این یک اتفاق است که تقسیم بندی یک اکتاو در پیانو و ردیف های دو و سه سیاه رنگ آن نیز با اعداد فیبوناچی مطابقت دارد؟ اهرام ثلاثه و بویژه هرم خوفو باعث شده تلاش و پژوهش و کنکاش فوق العاده زیاد در طول سال های متمادی توسط دانشمندان جهان برای درک و رمز گشایی انجام بگیرد و بعضی از آن ها نیز دچار "نفرین" شده و با نیش حشره یا بیماری ناگهانی، یا پس از بسر بردن در اطاق فرعون فوت کنند.

پژوهشگرانی که جزئیات درون این هرم را بازبینی کردند گفته اند حتی تیغ یا کاغذ لای درز سنگ های گرانیت یا آهکی فرو نمی رود، سنگ های صیقلی اطاق ها که امروز هم با دستگاه و فرز الماس به سختی بریده میشوند. سنگ های راهروی سرپایینی 4 آنقدر کیپ ساخته شده اند تا راهرو را پر از آب کنند و با انعکاس ستاره ی شمال روی آب، همان زاویه ی 26.34 درجه راهروی سربالا 6 را به دست بیاورند. در ضمن علامتی که در فرورفتگی اطاق بالایی دیده می شود فرمول محاسبه ی زاویه را نشان می دهد که باعث جمع شدن و گردش انرژی کیهانی در درون هرم خوفو می گردد.

فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصر
مقیاس واقعی اطاق بالایی با زاویه ای برابر با زاویه ی هرم
فرخ باور - مصر
اندازه های اطاق "فرعون" برابر با واحد اندازه گیری و تابوت گرانیت واحد اندازه گیری وزن مصر باستان است. عرض 10 کوبیت، طول 20 کوبیت، قطر ظلع کوچک 15 کوبیت (ذرع مقدس)
فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصر
عرض سقف نوشته نشده اما شاید به اندازه ی عرض کف گالری باشد.
فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصرگالری بزرگ یا راهروی با شیب 26.34 درجه به سوی "اطاق فرعون" که نزدیک به ضلع غربی اش تابوت گرانیت، یا واحد اندازه گیری مصری قرار گرفته است. تناسب اندازه های اطاق و "تابوت حاوی عدد پی است.
فرخ باور - مصر
اگرچه این طراحی ها عده ای بومی را در حال کاوش های نخستین نشان می دهد اما از 54 تندیس فرعون ها که در کتاب ها به آن اشاره شده اثری نیست و تنها شکافهایی مستطیل کنار دیوار دیده می شود.
فرخ باور - مصر
اطاق ملکه و "درگاهی" آن. محور عمودی هرم از کنار درگاهی می گذرد. سنگ های گرانیت صیقل خورده و یک پارچه پیداست. جهت جغرافیایی نیز پیداست.
فرخ باور - مصر
درگاهی اطاق ملکه امروز
فرخ باور - مصر
درگاهی اطاق ملکه در 1910. شیب سقف گرانیت پیداست. این اطاق روی محور هرم که از نوک آن می گذرد قرار دارد و کاملا بی نور و تاریک است
فرخ باور - مصر
اطاق پادشاه. سقف 9 سنگ های یکپارچه به وزن 400.000 کیلو! عکس 1910. تابوت گرانیت واحد اندازه گیری وزن. چرا اثری از دوده ی چرب پبه سوزها روی دیوار وجود دارد؟
فون دنیکن این مطلب را در کتابش مطرح کرده و نقش برجسته یک لامپ بزرگ در اطاقی تاریک را نشان داده که به نظر یک منبع انرژی هسته ای می آید و شخصی با دو ساطور بلند کرده علامت خطر می دهد.
فرخ باور - مصر
فرخ باور - مصر
سنگ های گرانیت روپوش صاف که روزگاری سرخ فام بوده و در این قسمت هنوز بجای مانده با زاویه ی دقیق 51.51 درجه روی سطح افق. عکس 1910

فرخ باور - مصر فرخ باور - مصر

فرو رفتگی 92 سانتیمتری در هر چهار وجه هرم خوفو در قاعده، که در راس صفر می شود را آندره پوشان کشف کرده است که روز اعتدال بهاری و پاییزی را ثبت می کند. این فرورفتگی که معمولا دیده نمی شود، در عکس های هوایی که با دوربین های مادون قرمز گرفته شده آشکار است. احتمالا با روپوش صیقل خورده و سرخ فام هرم، که از ترکیبات رنگی خاص بوده، سایه روشن دو نیم وجه هرم صبح و غروب اول بهار و اول پائیز دیده می شده و هرم خوفو مانند استون هنژ، و بعد ها در کعبه ی زرتشت، مانند گاه شمار و تقویم نجومی کار می کرده است. اما این چهار فرو رفتگی شاید خاصیت های دیگری هم داشته باشند.

فرخ باور. بهمن 1390

عضو مرتبط : فرخ باور  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید