اخبار و مقالات مربوط به گردشگری

اکوتوریسم حلقه مفقوده گردشگریاکوتوریسم حلقه مفقوده گردشگری

آرمان- زهراسلیمانی: ‌طی دهه‌های اخیر،‌ صنعت گردشگری در جهان، ‌توسعه چشمگیری یافته و تغییرات اقتصادی و اجتماعی شگرفی را سبب شده است.

 
چالش‌های سیاسی در برندسازی ملی گردشگری ایرانچالش‌های سیاسی در برندسازی ملی گردشگری ایران

برندسازی مکان وابستگی بسیاری به ابعاد و سابقه مکان دارد. ابعاد فیزیکی و جغرافیایی یکی از تعیین‌کننده‌های برندسازی مکانی است؛ به‌طور مثال برندسازی یک خانه خاص مانند خانه مشروطه در تبریز یا برندسازی یک آرامگاه مانند حافظ و سعدی در شیراز، یا برندسازی یک رستوران مانند رستوران خاور خانم در چابکسر و نظایر اینها بسیار آسان‌تر از موارد بزرگ‌تر مانند یک مجتمع اقامتی، پاساژ تجاری، هتل، محله، کوهستان یا طبیعت خاص، روستا، شهر، استان و کشور است.

 
 هورامان دلگرم جشن زمستاني هورامان دلگرم جشن زمستاني

آسو به بخشي از مشكلاتي اشاره مي‌كند كه هورامان‌تخت ساليان درازي است با آنها دست و پنجه نرم مي‌كند: «جاده هورامان مهم‌ترين راه ارتباطي مردم با ساير نقاط است، اين جاده از هيچ استانداردي برخوردار نيست و با وجودي كه يك جاده كوهستاني و پرخطر است اما هيچ مانعي براي اينكه جلوی تصادفات گرفته شود وجود ندارد. خطرات رانندگي در اين جاده براي گردشگران و مسافراني كه به آن آشنايي ندارند خيلي بيشتر است.

 
سایت گردشگری آشوراده میانکاله را نابود می‌کندسایت گردشگری آشوراده میانکاله را نابود می‌کند

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، تبدیل آشوراده به سایت گردشگری را باعث نابودی تالاب میانکاله به‌عنوان نخستین تالاب ثبت شده در کنواسیون رامسر دانست.

 
8 روند صنعت سفر در سال 20168 روند صنعت سفر در سال 2016

نشریه هافینگتون‌پست در گزارشی، به آینده صنعت گردشگری در سال پیش رو پرداخته و 8 روند احتمالی در سال 2016 در حوزه سفر و گردشگری را پیش‌بینی کرده است. نویسنده این گزارش با اشاره به اینکه روش‌های سنتی قرن 21 برای پیش‌بینی روندهای آینده سفر و گردشگری چندان موثر نبوده‌اند، یادآور شده که در پیش‌بینی خود از معیارهای نوینی بهره گرفته و به این ترتیب دو محور کلی را برای پیش‌بینی خود یافته است...

 
 کشف گنج گردشگری از ‌هزارتوی غفلت‌ها کشف گنج گردشگری از ‌هزارتوی غفلت‌ها

مثل گنجی می‌ماند که پس از سال‌ها غفلت و بی‌خبری آن را یافته‌ایم. گنجی در کنار گوشمان، گنجی در همین حوالی، گنجی به وسعت ایرانی که در آن زندگی می‌کنیم و نفس می‌کشیم، اما چه دیر به ارزش‌هایش پی برده‌ایم!

 
نگاهی به نمونه موفق احیای بناهای تاریخی در کانادانگاهی به نمونه موفق احیای بناهای تاریخی در کانادا

در دهه‌های اخیر استفاده مناسب از نواحی قدیمی درون بافت‌های شهری اهمیت بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از این نواحی که غالبا در میانه شهرها هم قرار دارند، به دلیل قدمت در برگیرنده اماکن تاریخی هستند. تجربه موفق احیای شماری از محله‌های تاریخی شهرها که در معرض تخریب و نوسازی قرار داشتند و اکنون به نقاطی زنده و پرشور و پویا تبدیل شده‌اند...

 
طرح گردشگری آشوراده به هیات دولت می‌رودطرح گردشگری آشوراده به هیات دولت می‌رود

طرح مطالعات گردشگری و طبیعت‌گردی جزیره آشوراده پس از ۱۱ ماه پایان یافته و با نقشه‌های اجرایی آن، آماده تقدیم به هیات دولت است.به گزارش «ایسنا» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اعلام این خبر در همایش «گلستان، مقصد گردشگری» که در گنبد کاووس برگزار شد، گفت: «اجرایی شدن طرح گردشگری جزیره آشوراده که مصوب سفر آذرماه 93 هیات دولت به گلستان است، از مطالبات عمومی مردم این استان به شمار می‌آید.»

 
گردشگری روستایی سدی در برابر آسیب‌های رکود اقتصادی گردشگری روستایی سدی در برابر آسیب‌های رکود اقتصادی

کارآفرینان امروز در حال تجربه شیوه‌های جدید هستند. سرمایه‌گذاران از کسب‌وکارهای بزرگ با سازمان‌های عریض و طویل به سوی کسب و کارهای کوچک اشتغال‌زا متمایل شده‌اند. سرمایه‌گذاران کوچک‌تر راهکارهایی زودبازده و سیستم‌های مالی شفاف و اثرگذار را دنبال می‌کنند و به همین دلیل است که روش‌های نو، بازاریابی‌های چریکی و راه‌حل‌های آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 
ایران پساتحریم نیازمند برندسازی ملی گردشگریایران پساتحریم نیازمند برندسازی ملی گردشگری

فرصت‏های بی‏شماری پس از برداشته شدن تحریم‏ها در انتظار ایران است تا با توسعه ارتباطات جهانی همه جانبه در حوزه‏های اجتماعی-اقتصادی گام‏های نوینی در نقش آفرینی ایران در عرصه بین‏المللی برداشته شود. نشنال جئوگرافیک اخیرا 16 مقصد برتر گردشگری جهان برای سال 2016 را معرفی کرده که در این مقاصد ایران به عنوان رتبه اول در میان مقاصد گردشگری شناسایی شده است.