انجمن مفاخر معماری ایران میراث مکتوب معماری(اسناد مصور) بناهای تاریخی و معماری ایران مقالات گذشته کانال تلگرام انجمن مفاخر معماری ایران
برای آشنائی جوانان و پژوهشگران حوزه معماری و شهرسازی با گذشته ی نگارش و تألیف مقالات ، سعی داریم از لابلای متون و با کمک پژوهشگران جوان ، صفحه جدیدی تحت عنوان مقالات گذشته داشته باشیم . هم یادی از بزرگان و مؤلفین است و هم شناخت فضای نگارش در دهه های پیشین .
فهرست مقالات
بناهای تاریخی و معماری ایران
علاقمندان به مشارکت می توانند تصاویر خود مربوط به بناهای تاریخی و معماری ایران را از طریق وب سایت انجمن در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار دهند.آثار ارسالی در وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران در دسترس بینندگان قرارخواهد گرفت.
اطلاعات بیشتر ...
ارسال اخبار مربوط به معماری و شهرساز
اگر مایل به انتشار اخبار و مقالات مربوط به معماری و شهرسازی در وب سایت انجمن دارید ، آنها از طریق فرم ارسال اخبار و مقالات معماری و شهرسازی برای ما ارسال کنید. اسناد ارسالی پس از بررسی ، با نام شما در وب سایت انجمن منتشر خواهد شد.
لزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستيلزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستي

به ‌تازگي بحث‌هاي پيرامون يك اقامتگاه بوم‌گردي در جزيره هرمز موجب واكنش‌هايي ميان موافقان و مخالفان اين پروژه شد كه البته تازگي نداشت، درواقع چيزي كه اهميت دارد و در حال فراموشي است،

 
رهروي شورشگر و خوانشي زنديقانهرهروي شورشگر و خوانشي زنديقانه

پيروزي پسران اسماعيل كه هر دو اين شاهنشاهي مقتدر را مغلوب كردند و به زير فرمان آوردند به خاطر خواست خدا بود. اما او (خدا) هنوز به ايشان اختيار قسطنطنيه را نداده است.

 
فرهنگ ايراني فرهنگي جهانيستفرهنگ ايراني فرهنگي جهانيست

افول و سقوط ساسانيان يكي از بحث‌برانگيزترين و حساس‌ترين برهه‌ها در طول تاريخ كهن ايران‌زمين است كه پيامدها و تاثيرات درازدامن و اساسي در ذهن و ضمير ايرانيان به جاي گذاشته و با گذشت بيش از 14 قرن، همچنان محل پرسش و تامل است

 
زيارت دماوند كوهزيارت دماوند كوه

واحد بخش‌ خان اهل بلوچستان است و ساحل درياي مكران. از روساي طوايف نوبنديان است. اين نوبنديان را پدرش بنا نهاد. وقتي از دنيا رفت برادر بزرگ واحد بخش‌خان يعني بخش خان رييس طايفه شد. اهالي به او پدر مي‌گفتند وقتي در 53 سالگي مرحوم شد صدها ماشين جنازه‌ او را تشييع كردند.

 
فراخوان ها و همایش های معماری