انجمن مفاخر معماری ایران میراث مکتوب معماری(اسناد مصور) بناهای تاریخی و معماری ایران مقالات گذشته کانال تلگرام انجمن مفاخر معماری ایران
برای آشنائی جوانان و پژوهشگران حوزه معماری و شهرسازی با گذشته ی نگارش و تألیف مقالات ، سعی داریم از لابلای متون و با کمک پژوهشگران جوان ، صفحه جدیدی تحت عنوان مقالات گذشته داشته باشیم . هم یادی از بزرگان و مؤلفین است و هم شناخت فضای نگارش در دهه های پیشین .
فهرست مقالات
بناهای تاریخی و معماری ایران
علاقمندان به مشارکت می توانند تصاویر خود مربوط به بناهای تاریخی و معماری ایران را از طریق وب سایت انجمن در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار دهند.آثار ارسالی در وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران در دسترس بینندگان قرارخواهد گرفت.
اطلاعات بیشتر ...
ارسال اخبار مربوط به معماری و شهرساز
اگر مایل به انتشار اخبار و مقالات مربوط به معماری و شهرسازی در وب سایت انجمن دارید ، آنها از طریق فرم ارسال اخبار و مقالات معماری و شهرسازی برای ما ارسال کنید. اسناد ارسالی پس از بررسی ، با نام شما در وب سایت انجمن منتشر خواهد شد.
لزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستيلزوم شكل‌گيري گفتمان مستقل محيط‌زيستي

به ‌تازگي بحث‌هاي پيرامون يك اقامتگاه بوم‌گردي در جزيره هرمز موجب واكنش‌هايي ميان موافقان و مخالفان اين پروژه شد كه البته تازگي نداشت، درواقع چيزي كه اهميت دارد و در حال فراموشي است،

 
طراحی پهپادهایی با سر و صدای کمترطراحی پهپادهایی با سر و صدای کمتراین روزها بسیاری از افراد دست‌کم برای یک بار هم که شده پهپادی را از زمین بلند کرده‌اند یا صدای ناخوشایندش را شنیده‌ایم. پهپادهای کوچکی که وزن آنها از ۲۰ کیلوگرم تجاوز نمی‌کند حدود ۴۰ دسی‌بل بی‌صداتر از هواپیماهای متداول شخصی و هواپیماهای مسافربری کوچک هستند، با این حال صدایی دارند که برای بسیاری از افراد آزاردهنده است.

 
تیغ ویلاسازی بر گلوی شمالتیغ ویلاسازی بر گلوی شمالروند ساخت‌وساز غیرمجاز در دل طبیعت، کوه، جنگل، ساحل و روستاها در دهه‌های اخیر چنان دامن شمال ایران را گرفته و روز بروز بر دامنه آن افزوده می‌شود که کم‌کم می‌رود تا مازندران را به استانی با چهره شهری آشفته تبدیل کند.‏

 
رابطه شعر با شعوررابطه شعر با شعورچنان که همه می دانند، سابقه شعر در ایران،سابقه ای بسیار قدیمی و قدرتمند است. «گات ها» و «یشت ها»،حداقل سه هزار سال قبل، به شعر سروده شده اند و از مضامین عالی عرفانی و فلسفی و اجتماعی برخوردارند.

 
فراخوان ها و همایش های معماری