آبگرم میراحمد

در استان بوشهر منابع نسبتا وسیعی از چشمه ها و آب های معدنی وجود دارد. آب های معدنی استان شامل آب های کلردار، گوگردی و کلرسولفاته می باشند که هر کدام دارای خواص متفاوت و متنوعی هستند که یکی از بهترین این چشمه ها چشمه آبگرم میر احمد است.

چشمه آبگرم طبیعی گوگردی میر احمد در تقریبا کیلومتر ۴۵ جاده بوشهر خورموج از توابع روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان واقع می شود. از آب این چشمه جهت درمان بیماری های جلدی و پوستی و درد مفاصل استفاده می گیرد و با توجه به همین موضوع و قرار گیری این چشمه در کنار بارگاه امامزاده آقا میر احمد در همه فصول بخصوص فصل زمستان که در دیگر استان ها زمستان و هوا بسیار سرد است با توجه به بهاری بودن هوا میزبان گردشگران زیادی از شهرهای مختلف می باشد.

1

این مکان دیدنی داری سه چشمه جدا از هم می باشد که یکی از آنها تقریبا ۵۰۰متر با دو چشمه دیگر فاصله دارد که مردمان بومی به آن "اوگری"می گویند که هر چند عمق زیادی ندارد ولی هر گردشگری را هیران خود می کند

شما می توانید علاوه بر آب تنی در این آب شاهد جوشش آب گرم در دل زمین باشید.یکی از چشمه ها هم به دلیل عمق زیاد تبدیل به بیشه زار شده است و یکی دیگر یا به نوعی چشمه اصلی آن داری عمقی مناسب در قسمت وسط آن برای افرادی که قادر شنا کردن نیستند می باشد. افرادی که شنا کردن را فرا گرفته اند می توانند در سراسر این چشمه آب گرم شنا کنند و لذت ببرند.شایان به ذکر است با توجه به عمق زیاد در برخی از نقاط این چشمه قبل از شنا کردن از افراد بومی سوال کنند.منتظر حضور سبزتان در آبگرم میر احمد هستیم.

 

منبع: سایت سیری در ایران

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی