ساسنگ در مینودشت روستای آب و آبشار تصاویر

روستای ساسنگ مینودشت روستای آب و آبشارکه در حدود 35کیلومتری شهرستان مینودشت و در 15 کیلومتری جنگل باقرآباد و روستای معرکه محله و ملاشی واقع است پذیرایی مسافران نورزی می باشد.

ساسنگ در مینودشت روستای آب و آبشار تصاویر

روستای ساسنگ را تا نبینی نمی توانی آنچه ما دیده ایم را باور کنی. هر چه از روزهای اسفندماه می گذرد و به بهار نزدیک می شویم، بر زیبایی های این سرزمین آب و آبشار افزوده می شود و تو می مانی در سحر زیباییهای این منطقه.
از مینودشت باید حدود 35 کیلومتری را طی کنید تا به ساسنگ برسید.

ساسنگ در مینودشت روستای آب و آبشار تصاویر

وقتی به ساسنگ می رسید، باید یادتان باشد که اینجا روستایی با بافت بسیار قدیمی است ،خانه های کاه گلی با سقفهای چوبی . دو طبقه با زیبایی هایی خیره کننده و گلهای زیبایی که روی سقف خانه های روئیده است.

آب روستا از دو چشمه تهیه می شود و شورای روستا آب این دو چشمه را در دو منبع ذخیره می کند.هر چند این روزها با نزدیکی به ایام عید مردم ساسنگ هم در مصرف آب باید صرفه جویی نمایند.

دامداری و کشاورزی،نوغان داری، زنبورداری و ... از جمله کارهایی است که مردم این روستای زیبا به آن می پردازند.

ابریشم بافی نیز در این روستا رونق خاصی دارد هر چند علی رغم وجود دستگاههای زیاد سنتی بافت پارچه، کل کار عملیات ریسندگی نخ ابریشم در خارج از استان صورت می گیرد.

یک عده از جوانان این روستا به فکر افتاده اند و درصدد ساخت کارگاه نخ ریسی نخ ابریشم هستند که باید مسئولین شهرستانی به آنها کمک کرده و تمهیدات خاص را برای آنها فراهم نمایند.

سه شهید نشان دهنده آن است که  مردم پایبند به آرمانهای نظام و انقلاب خود هستند و از آن دفاع می کنند.

نکته جالب در خصوص این شهدا این است که از سه شهید روستا ، دو شهید ،مفقود الاثر بودند .شهید جبرئیل قاضی و شهید حاج بابا خوری از شهدای مفقودالاثری بودند البته شهید حاج بابا خوری چند سال پیش پیکرش شناسایی شد و به خاک سپرده شد ولی پیکر شهید جبرئیل قاضی هنوز پیدا نشده است.شهید سوم این روستا نیز شهید مهدی عادلی است.

حدود 6 تا هفت آبشار در دامنه کوه نه شاه وجود دارد که زیبایی خاصی به منطقه داده است.البته چشمه های آب نیز در جای جای اطراف روستا به چشم می خورد و این چشمه ها به گونه ای است که شما هیچ وقت احساس تشنگی نکرده و با کمی جستجو می توانید به آب برسید.

خلاصه باید به اینجا بیایید و از نزدیک روستای زیبای ساسنگ را ببینید.اینجا مردم میهمان نوازی هم دارد و البته خانه های زیبای این روستا همیشه به روی شما میهمانان عزیز باز است .

ساسنگ در مینودشت روستای آب و آبشار تصاویر

 

گردآوری: تبیان گلستان
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی