ارسال اسناد مصور - میراث مکتوب معماری

MirasPoster.jpgگنجینه‌های هنر معماری ، به جای مانده از قرون و اعصار ، از چنان اعتبار و حیثیتی برخوردارند كه توجه و حفاظت از آنها بطور مستمر از اهداف مهم مراكز فرهنگی در سراسر جهان بوده است. امید می‌رود در كشور ما نیز با داشتن سابقه تاریخی ممتد(و در اختیار داشتن بسیاری از این گنجینه‌ها) به ارزش واقعی آن توجه شده و میراثی را كه نبوع نسل‌های پیشین را به نمایش می‌گذارد، پاس بداریم . اگر چه حفظ میراث یك تمدن، كاری آسان نیست ولی اگر بخواهیم هویت خود را حفظ كنیم و از آن بعنوان پلی به سوی آینده بهره‌مند شویم، چنین امری بس ضروری است.

در پژوهش های تاریخی، ‌گذشته از آثار معماری بر جای مانده، نقشه ها و تصاویر این آثار و مکان ها اسناد با ارزشی از گذشتگان ما هستند كه هویت معماری و شهرسازی را طی قرن های متمادی نشان می دهند و برجسته ترین ابزار تحقیق به شمار می روند.

بسیاری از اسناد و منابع تاریخی كه در كنج پنهان خانه هاست می تواند گوشه های تاریخ حیات این ملت را روشن كند و مورد استفاده پژوهشگران قرار گیرد .

در این راستا انجمن مفاخر معماری ایران اقدام به جمع آوری آثار مصور در زمینه معماری نموده است و از نگه دارندگان این آثار دعوت می نماید تا تصویری (بصورت اسکن شده) از اثار خود را از طریق وب سایت انجمن در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار دهند.آثار ارسالی در وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران در دسترس بینندگان قرارخواهد گرفت.

علاقمندان به مشارکت می توانند تصویر اسکن شده آثار خود (عکس ، نقشه و ...) را با ذکر اطلاعات مربوط به آثار (نام صاحب/خالق اثر - سال - مکان اثر) از طریق فرم زیر و یا از طریق پست الکترونیک به آدرس asnad@ammi.ir ارسال نمایند.

اسنادی که قدمت آنها بیش از 25 سال باشد مد نظر است.

 

ارسال فایل
 
 
 
 
   
 
capthca
کد نمایش داده شده را وارد کنید :