از اجراي سنتي فناوري‌هاي نوين ساختماني جلوگيري مي‌كنيم

رییس مركز تحقیقات ساختمان و مسكن گفت: تاكنون 28 فناوری در زمینه تكنولوژی، سیستم‌های ساختمانی و روش‌های ساخت و مصالح ساختمانی در مركز تایید شده است.
محمود فاطمی عقدا - معاون وزیر مسكن و شهرسازی- اظهار كرد: برای عملیاتی شدن این 28 فناوری نوین ساختمانی در حدود 60 شركت تاییده اخذ كرده‌اند و به وزارت مسكن و شهرسازی برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

وی گفت: متناسب با صادر كردن مجوزهای مربوطه، نظارت‌های لازم نیز برای اجرای فناوری نوین ساختمانی انجام داده‌ایم و بررسی‌ها نشان می‌دهد در پراكندگی جغرافیایی در سراسر كشور به خوبی عمل شده است و اگر فناوری به اجرا درنیامده به این دلیل است كه هنوز نتوانسته‌اند تسهیلات موردنظر را از بانك‌ها دریافت كنند.

رییس مركز تحقیقات ساختمان و مسكن افزود: این فناوری‌ها با نیازهای استان‌های مربوطه همخوانی دارد و مطابق با نیاز آن استان پیش‌بینی شده است. البته در تهران حجم میزان فناوری‌های تایید شده بسیار بالاست.

فاطمی‌عقدا با بیان اینكه تمهیدات نظارتی در این زمینه اندیشیده شده است، گفت: برای این فناوری‌ها باید گواهی فنی اخذ شود چراكه از این طریق می‌توانیم كیفیت این محصولات را كنترل كنیم و مانع اجرای سنتی تكنولوژی‌های جدید شویم.

وی در پایان اظهار كرد: تجربه گذشته نشان داده است باتوجه به اینكه فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام نشده است با مشكلاتی در اجرای این فناوری مواجه شده‌ایم كه امیدواریم با اعمال نظارت‌ها این مسائل تكرار نشود.

وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران - نسخه مناسب چاپ

Main-URL : http://ammi.ir/اخبار-و-مقالات/اخبار-معماری-و-شهرسازی/اجرای-سنتی-فناوریهای-نوين-ساختمانی/
Short-URL : http://ammi.ir/Go/1436