حضور 20 كشور در دومین كنفرانس بین المللی معماری و سازه

بینش از یك هزار معمار و مهندس از 20 كشور جهان در دومین كنفرانس بین الملل معماری و سازه و سومین كنفرانس سازه های فضا كار شركت می‌كنند.

محمود گلابچی رئیس دومین كنفرانس بین المللی معماری و سازه و سومین كنفرانس سازه های فضا كار به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: این كنفرانس ها با حضور برجسته ترین شخصیت های بین المللی در زمینه معماری و سازه و نیز صاحب نظران و متخصصان ایرانی با شعار "نوآوری و حركت به سوی آینده" 27 و 28 اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری سومین كنفرانس سازه های فضا كار و دومین كنفرانس بین المللی معماری وسازه بزرگترین رویداد معماری كشور محسوب می‌شود و فرصتی را برای تبادل آخرین تجربیات جهانی در زمینه معماری و سازه فراهم می‌كند.

دارنده كرسی یونسكو درمعماری از ارسال بیش از 400 مقاله به دبیر خانه این كنفرانس خبر داد و تصریح كرد: 260 مقاله به دومین كنفرانس بین المللی معماری و سازه و 140 مقاله نیز به سومین كنفرانس سازه های فضا كار ارسال شده كه در مجموع 60 مقاله به صورت ارائه و 40 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده است.

برپایی 16 كارگاه تخصصی در زمینه معماری وسازه های فضا كار

این چهره ماندگار ایرانی گفت: همزمان با این كنفرانسها 16 كارگاه تخصصی در زمینه معماری وسازه های فضا كار با حضور استادان ایرانی وخارجی برگزار می‌شود، همچنین چهار مسابقه درباره "فن آوری های برتر در معماری"، "پایان نامه های برتر دانشجویی" "سازه های ورزش گاهی" وسایر زمینه های تخصصی برگزار می‌شود، مهلت ارسال آثار برای مسابقات تا 18 اردیبهشت بوده اسامی برگزیدگان همزمان بابرگزاری كنفرانس اعلام می‌شود.

گلابچی با اشاره به استقبال جهانی از این كنفرانس افزود: حدود 20 كشور شامل ژاپن، چین، سنگاپور، تركیه، روسیه، اوكراین، رومانی، لهستان، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند، دانمارك و ... شركت می‌كنند و با استقبال جهانی شخصیت های برجسته در زمینه معماری وسازه روبرو بوده است.

رئیس دومین كنفرانس بین المللی معماری وسازه تصریح كرد: این كنفرانس ها موقعیتی مناسب برای تبادل نظر ویافتن راهكارهایی برای ارتقای معماری و مهندسی كشور فراهم می‌كنند.
علاقه مندان برای حضور در كنفرانس و كارگاه های تخصصی تا پایان فروردین با تخفیف ویژه و تا 25 اردیبهشت می‌توانند با مراجعه به سایت قطب علمی و فن آوری معماری دانشگاه تهران به آدرس www. Ceat.ut.ac.ir مراجعه كنند.

باشگاه خبرنگاران

وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران - نسخه مناسب چاپ

Main-URL : http://ammi.ir/اخبار-و-مقالات/اخبار-معماری-و-شهرسازی/كنفرانس-بین-المللی-معماری-و-سازه/
Short-URL : http://ammi.ir/Go/2151