تعمیر و مرمت مسجد جامع نقنه آغاز شد

سرپرست معاونت میراث فرهنگ اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از آغاز تعمیر و مرمت مسجد جامع نقنه خبر داد.

مصطفی هادی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد از تعمیر و مرمت مسجد جامع نقنه واقع در شهرستان بروجن خبر داد و اظهار کرد: این طرح با اعتباری بالغ‌ بر 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این اثر تاریخی فرهنگی به صورت مساجد تک شبستانه و در بافت تاریخی شهر نقنه قرار گرفته و مربوط به دوره صفویه است، افزود: تزئینات وابسته معماری شامل آجری تاق‌ها، کاربندی‌ها و کاشی‌کاری فیروزه‌ای است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگ اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری آغاز عملیات اجرایی تعمیر و مرمت این بنا را از سال 89 دانست و اظهار کرد: عملیاتی از قبیل بندکشی نمای اثر، ایجاد محوطه‌سازی با سنگ کریستال، ساماندهی و اجرای حصار بنا تا به‌حال صورت پذیرفته است.

وی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تلاش هستیم تا با جذب اعتبارات مورد نیاز از محل منابع مختلف زمینه تکمیل و افتتاح مرمت و تعمیر بناهای تاریخی در دست تعمیر در این استان را در سریعترین زمان ممکن فراهم کنیم.

سرپرست معاونت میراث فرهنگ اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در این راستا پیش‌بینی می‌شود مسافران و گردشگران زیادی از بناها و آثار تاریخی این استان بازدید کنند که برنامه‌ریزی‌های لازم برای راهنمایی این عزیزان در شهرستان‌های 9گانه استان صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس-اسفند 1393
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران - نسخه مناسب چاپ

Main-URL : http://ammi.ir/اخبار-و-مقالات/اخبار-معماری-و-شهرسازی/تعمیر-و-مرمت-مسجد-جامع-نقنه-آغاز-شد/
Short-URL : http://ammi.ir/Go/38416