بررسی اسنادگران معماری و شهرسازی در خانه هنرمندان

سندهای دولتی پس از 40سال باید در اختیار مرکز اسناد قرار گیرد.

انجمن مفاخر معماری ایران نشست این هفته خود را به بررسی معماری و شهرسازی ایران اختصاص داده است.

علیرضا قهاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب گفت: این نشست با حضور اسنادگران معماری و شهرسازی برای تعیین تکلیف هزاران اسناد و مدارک مربوط به حوزه معماری و شهرسازی که در اختیار بخش خصوصص و عمومی قرار دارد برگزار می شود.

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران در ادامه افزود: جمع آوری اسناد و مدارک در هر حوزه و رشته می تواند به رشد و پیشرفت آن کمک کند در حالی که امروزه در دنیا ارزش این اسناد در مدارک شناخته شده است.

به گفته قهاری آنچه از گذشته به میراث می رسد، چنانچه به صورت مکتوب و مدرن نگهداری شود می تواند مورد استفاده پژوهشگران قرار بگیرد و به همین منظور علاوه بر آموزش آشنایی با مفاهیم و ارزش اسناد دوره ابتدایی باید در سطح جامعه فرهنگ سازی نیز صورت بگیرد.

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران گفت: اسناد دولتی بر اساس قانون پس از گذشت 40 سال باید در اختیار مرکز اسناد ملی قرار بگیرد اما بسیاری از اسناد قدیمی هم اکنون در تعدادی از ارگان ها وجود دارد که به ارزش آن واقف نیستند .

وی افزود: باید با تشویق و اعلام عمومی اسنادی را که در اختیار بخش عمومی و خصوصی وجود دارد خریداری و نگهداری کنیم.

قهاری عنوان کرد که انجمن مفاخر معماری ایران از سال 84 به مرکز اسناد اعلام کرده تا بخشی را به اسناد معماری و شهرسازی اختصاص دهد.

لازم به ذکر است که این نشست عصر امروز (چهارشنبه 14 اردیبشهت 1390) از ساعت 17 تا 20 در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی

 

وب سایت انجمن مفاخر معماری ایران - نسخه مناسب چاپ

Main-URL : http://ammi.ir/اخبار-و-مقالات/اخبار-معماری-و-شهرسازی/بررسی-اسنادگران-معماری-و-شهرسازی-در-خانه-هنرمندان/
Short-URL : http://ammi.ir/Go/44400