Error parsing XSLT file: \xslt\ammiBreadCrumb.xslt تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :2762

پیش درآمدی بر مراسم جایزه دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی

book92-thumb  book92-1-thumb
دومین دوسالانه جایزه کتاب معماری و شهرسازی دکتر منوچهر مزینی، در 4 اردیبهشت ماه 1392 همزمان با روز جهانی کتاب (24 آوریل) در تهران برگزار می شود. این جایزه به همت موسسه مطالعاتی فرزان و انجمن مفاخر معماری ایران از سال 1388 بنیان نهاده شده است و به کتاب های تالیف و ترجمه شده در حوزه معماری و شهرسازی و علوم وابسته تعلق دارد. هدف آن، بهره وری و بهره یابی از دانش بزرگان و صاحب نظران و نیز بالا بردن سطح کیفی تالیف و ترجمه کتب معماری و شهرسازی و گسترش مخاطبان این نوع آثار در فرهنگ کشور و نیز تشویق و ترغیب محققان، معماران و شهرسازان جوان به پژوهش همگام با ارتقای حرفه است.
در دومین دوره این جایزه 162 عنوان کتاب به دبیرخانه جایزه واصل گردید که در 18 گرایش یا محور مورد ارزیابی قرار گرفت.
گرایش آثار در مرحله نخست مشتمل بر 140 عنوان ترجمه و تالیف در زمینه نوسازی و مرمت، محیط زیست، طراحی منظر، تاریخ معماری و شهرسازی، روستاشناسی و روستا پژوهی، سازه و تکنولژی ساخت، علوم و آموزش کاربردی، ایرانشناسی، شهرشناسی، برنامه ریزی معماری، گرافیک شهری، طراحی معماری و معماری داخلی بوده است.
هیئت داوران از میان آثار راه یافته به مرحله نهایی، چهار اثر را حائز دریافت تندیس زرین و سیمین اعلام نمود و 32 عنوان به ترتیب لوح برتر، لوح افتخار و لوح ویژه دریافت می دارند. همچنین در این مراسم از 7 ناشر برگزیده در بخش عمومی و خصوصی که بیشترین فعالیت را در زمینه چاپ کتب معماری و شهرسازی طی سالهای 1391-1389 داشته اند به عنوان ناشر برگزیده تجلیل به عمل خواهد آمد و تعدادی از آثار هم لوح سپاس دریافت خواهند داشت.
 
زمان:چهارشنبه 4  اردیبهشت ماه 1392 از ساعت 17 الی 20
مکان:باغ موزه قصر-خیابان دکتر شریعتی-چهارراه مطهری-خیابان مطهری شرقی
تصاویر مراسم جایزه دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی
 
عضو مرتبط : منوچهر مزینی  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید