لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

بعد از نام گذاری سال ۸۶ در سه ماهه آخر سال گذشته به نام استان سمنان از سوی مفاخر معماری ایران در سطح ملی و بین المللی، استان سمنان هنوز هنوز فرصت مناسبی جهت معرفی این استان را حتی در ایام عید نوروز که بهترین زمان جهت انجام این کار بود، نیافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید حاجی عبدالوهاب، استاندار سمنان، در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت: بهترین زمان ممکن برای معرفی استان سمنان به گردشگران و مسافران، ایام تعطیلات نوروزی بود که به دلیل نداشتن امکانات مناسب، بهره برداری لازم از این فرصت نشد و اقدام به نتیجه نرسید.

وی افزود: برای معرفی مناسب و مطلوب جاذبه های گردشگری، طبیعی و سایر موارد موجود در استان سمنان به مردم داخل و خارج از کشور، همکاری و همیاری تمام دستگاه های اجرایی و نهادهای مرکزی استان نیاز است.

حاجی عبدالوهاب، با بیان این که ۲۰ درصد از مناطق حفاظت شده کشور در این استان موجود است، گفت: باید زیرساخت های توسعه صنعت گردشگری بیش از گذشته مهیا شود تا صنعت گردشگری استان از رکود فعلی درآید و احیا شود.

وی، از تشکیل هشت کمیته ویژه آثار تاریخی و میراث فرهنگی، فرهنگی و جشنواره ورزشی، حمل و نقل و اسکان، اقتصادی و علمی، طبیعت گردی، اطلاع رسانی و تبلیغات، امداد و نجات برای بررسی کمبودهای موجود، خبر داد و افزود: جذب بیش از پیش منابع اقتصادی جهت معرفی استان سمنان به گردشگران از دیگر برنامه های استان است.

منبع: خبرگزاری کار ایران-فروردین ۱۳۸۶

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی