لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

به گزارش ایسنا، آثار این دوره از جایزه معماری میرمیران را که با موضوع «معماری و خاک» و «معماری و باد» برگزار می‌شود،هنرمندان و اساتیدی همچون ایرج اعتصام،فریار جواهریان،داراب دیبا،علی اکبر صارمی،هما فرجادی،سید علیرضا قهاری ،شهاب کاتوزیان،عباس کیارستمی و حمید میرمیران داوری می‌کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند تا پایان ساعت اداری روز دوشنبه ـ۱۷ بهمن‌ماه ـ آثار خود را به دبیرخانه بنیاد معماری میرمیران تحویل دهند.

داوری طرح‌ها نیز در تاریخ‌های ۲۶ و ۲۷ بهمن‌ماه انجام می‌شود و نتایج نهایی و اهدای جوایز معماری میرمیران در مراسم یادمان و جایزه میرمیران در هفته اول اردیبهشت‌ماه و مقارن با هفته معماری در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

کلیه طرح‌های منتخب نیز در این مراسم یادمان به مدت یک هفته در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.
به گزارش ایسنا،بنیاد معماری میرمیران در ادامه سلسله موضوعات مربوط به مسابقه جایزه معماری میرمیران و در راستای درک ارتباط عناصر پنج گانه اصلی (نور‌،آب‌،‌ گیاه‌،خاک‌، باد) با معماری قدیم ایران دو موضوع باقیمانده با عنوان «معماری و خاک» و «معماری و باد» را برای مسابقه سال جاری در نظر گرفته است.

پیش از این نیز موضوعات مفهومی دیگری چون «پیوند ناگسستنی نور و معماری» ،«معماری و آب » و «معماری و طبیعت سبز» در این جایزه مطرح شده بود.

خبری از خانه هنرمندان ایران