لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

نشست تجلیل از خبرنگاران، عصر دیروز دوشنبه در موزه هنر امام علی (ع) با حضور مسئولان حوزه معماری و صنعت ساختمان کشور و جمعی از اساتید و خبرنگاران این حوزه برگزار شد.

در این نشست رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور، ضمن اظهار امیدواری از پیشرفت روزافزون خبرنگاران گفت: امروز تمام کشورهای دنیا خبرنگاران کشور ما را زیر ذره‌بین خود دارند، از این رو خبرنگاران باید با تعهد و امانتداری در انتقال اظهارات مسئولان، به وظیفه خطیر خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی صنوف و مسکن ایران (صما)، ایرج رهبر در ادامه با تأکید بر سه اصل صداقت، امانتداری و خوشنامی به عنوان اساس حرفه خبرنگاری گفت: در حال حاضر تمامی خبرنگاران مطرح در سراسر جهان به واسطه داشتن این سه اصل مطرح شده اند.

وی همچنین ضمن تأکید بر لزوم همکاری و نزدیکی هر چه بیشتر خبرنگاران با مسئولان کشور گفت: اکنون بزرگترین طرح عمرانی کشور در قالب مسکن مهر در حال اجراست و اطلاع رسانی دقیق خبرنگاران این حوزه اهمیت بسزایی دارد.

در ادامه این نشست رئیس انجمن مفاخر معماری ایران نیز ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران سراسر کشور ، بر تخصصی کردن بخش‌های مختلف خبرنگاری مطابق با نیازهای جامعه به منظورکیفی سازی و تأثیر گذاری اخبار و مطالب حوزه صنعت ساختمان تأکید کرد.

سید علیرضا قهاری با اعلام خبر تشکیل کانون خبرنگاران شمس در آینده نزدیک افزود: از آنجایی که سلامت جامعه و حفظ نسل‌ها به انتقال صحیح اخبار بستگی دارد، حرفه خبرنگاری در راستای انتقال درست این اخبار قابل ستایش است.

همچنین در این نشست محمد مهدی محمودی، استاد معماری دانشگاه تهران با تاکید بر به روز و آگاه بودن معماران و خبرنگاران افزود: معماری و خبرنگاری هر دو بر گذر زمان موثر است و از آنجا که معماری مربوط به هویت تاریخی است، رخدادهای خبری در معماری فردا ثبت می شود.

همچنین در این نشست بنی هاشمی، مسئول موزه هنر امام علی (ع) ضمن تقدیر از خبرنگاران گفت: خبرنگاران با بزرگنمایی مسائل منجر به این می شوند که مسئولان توجه بیشتری نسبت به مسائل و مشکلات موجود داشته باشند و تشکل‌ها و انجمن‌های کشور بدون اطلاع‌رسانی خبرنگاران عملاً فلج‌ هستند و نمی‌توانند در این مورد موفق عمل کنند.

در پایان این مراسم که از سوی انجمن مفاخر معماری ایران برگزار شده بود، با اعطای لوح از خبرنگاران حاضر تجلیل شد.

صما-شبکه اطلاع رسانی صنوف مسکن ایران – ۱۸ مرداد ۱۳۹۰